wtorek, 31 sierpnia 2021

Emiri Hayashi - "Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer: Deszcz, Łąka"


Autor: Emiri Hayashi

Tytuł: Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer: Deszcz, Łąka

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 0-3

Wiek: 10 + 10

Ocena: 10/10

Opis:

Świat w deszczu wygląda inaczej: ciemnieje i błyszczy od kropli wody, budynki odbijają się w kałużach, a mieszkańcy chowają się pod dachem… chyba że chwycisz za parasol i ruszysz na spacer, by zobaczyć swoją okolicę w innym świetle! 

„Deszcz. Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer” to wyjątkowa interaktywna książeczka dla najmłodszych czytelników. Ruchome elementy dostarczą maluchom mnóstwo radości, wspierając przy tym rozwój manualny i wspomagając naukę prostych słów i pojęć. Dodatkowo srebrzące się fragmenty ilustracji przyciągają wzrok, pozytywnie wpływając na odbiór książeczek. To doskonały sposób na oswojenie z książką najmłodszych dzieci. Wytrzymałe, grube strony zapewnią wiele godzin zabawy bez obaw o zniszczenie książki, a kolorowe ilustracje sprawią, że czytanie będzie jeszcze atrakcyjniejsze.

Recenzja:

Przesuwanki z Akademii Mądrego Dziecka to już swego rodzaju klasyk. Powstało już takich wiele, uwielbiają je dzieci, uwielbiają je rodzice. A skoro w serii jest już całkiem sporo tytułów, to wydawać by się mogło, że nie zadziała element zaskoczenia. Nic bardziej mylnego. AMD potrafi zaskoczyć. Tym razem także wprowadzono pewną innowację, o której za chwilę.

"Deszcz" to sympatyczna książeczka, która pokazuje, że zwierzęta - zupełnie jak ludzie - mogą różnić się pod wieloma względami. Jedne z nich uwielbiają deszcz - to właśnie wtedy wychodzą ze swoich kryjówek i rozpoczynają zabawę. Inne boją się zmoknąć, więc gdy tylko pierwsze krople spadają z nieba, one szybko się chowają. 
"Łąka" to z kolei publikacja, która w prosty i przyjazny sposób przedstawi maluchom mieszkańców łąki. Pojawią się ślimak, sowa, borsuk, lisek czy ptaszki. 

W obu książeczkach znajdziemy tak lubiane przez dzieci elementy - obracanki, przesuwanki (te na paluszek i te większe). Poza ogromem frajdy poćwiczymy też sprawność rączek i palców małych dłoni. Tym dodatkowym elementem, z którym wcześniej się nie spotkałam, były błyszczące elementy. Podoba mi się ten zabieg, w ten sposób powstały swego rodzaju książeczki sensoryczne dla najmłodszych czytelników.

Jeśli znacie tę serię, to wiecie, że spodoba się dzieciom. Jeśli jej nie znacie, to przekonacie się, że to będzie trafiony zakup. Polecam te konkretne publikacje, jak i całą serię.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

4 komentarze:

 1. Też mamy te ksiażeczki. Mojemu synkowi bardzo się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ruchome książeczki są bardzo lubiane. Tym bardziej spodobają się dzieciom, jeśli ze zwierzątkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akademia mądrego dziecka jest poprostu fenomenalna. Myślę, że takie interaktywne książeczki sprawią radość każdemu maluszkowi.Dzieci mogą się bawić paluszkami,przesuwać oraz obracać elementy co doskonale ćwiczy motorykę małą.Książeczki są kolorowe i bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przesłodkie są te książeczki. Bardzo pomysłowo i starannie wykonane, bo przesuwane okienka to prawdziwy rarytas dla dzieciaczków. One to uwielbiają a przy okazji ćwiczą spostrzegawczość,motorykę i rozbudzają zainteresowanie czytaniem. Cudo!

  OdpowiedzUsuń