niedziela, 12 września 2021

Moja pachnąca książeczka z kolorami - „Pierwsze zapachy” i „Owoce”

Autor: Mr Iwi
Ilustracje: Mr Iwi
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuły: Pierwsze zapachy, Owoce
Cykl: Moja pachnąca książeczka z kolorami
Wydawnictwo: Harper Kids
Data wydania: 1 września 2021
Liczba stron: 10 + 10
Ocena: 9/10

Opis:

„Moja pachnąca książeczka z kolorami” to niezwykła propozycja dla najmłodszych dzieci. Pachnące strony umożliwią maluchom poznawanie kolorów dzięki przyporządkowaniu barw do produktów i ich zapachów. Po potarciu palcem wybranych miejsc mały czytelnik będzie mógł poznać zapach rzeczy przedstawionych na ilustracjach. Każdy zapach ukryty jest pod otwieranym okienkiem, co sprzyja dobrej zabawie, rozwija sprawność rączki i nie pozwala się ulotnić zapachowi. Zabawa z książeczką dostarczy dziecku mnóstwa wrażeń i pobudzi ciekawość, a przy okazji pomoże w nauce podstawowych słówek czy nazw kolorów i zapachów w przyjazny sposób.

Recenzja:

Harper Kids od zawsze zaskakiwał mnie pomysłowymi pozycjami w serii Akademia Mądrego Dziecka, a ich najnowszy cykl - Moja pachnąca książeczka z kolorami to najprawdziwszy czad! W naszej kolekcji jeszcze nie mieliśmy lekturki, która pozwala poznawać otaczający świat poprzez zapachy, a to niejedyne, co oferuje ta nowość. Po prostu CUDO!


Zacznę może od opowiedzenia nieco o samym wydaniu. Jest ono naprawdę solidne i bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. Strony wykonane są grube, dzięki czemu nawet mały awanturnik nie zdoła takiej książeczki szybko zniszczyć, a zaokrąglone rogi sprawiają, że nie zrobi sobie on krzywdy. Troszkę mniej wytrzymałe zdają się okienka, które odkrywa się wewnątrz – to już jedynie wzmocniona strona, którą przy silniejszym pociągnięciu można wyrwać. Mój mały tester na szczęście nie interesował się taką destrukcją, bo był zafascynowany formą okienkową (uwielbia takie pozycje), więc być może inne pociechy także tak do tego podejdą – w najgorszym wypadku zawsze można je usunąć.


Jeśli chodzi o zapachy – bo pewnie to najbardziej Was interesuje – są naprawdę cudne i intensywne, jednak poczuć je można dopiero po potarciu, co uważam za ogromną zaletę – wonie się nie mieszają. W Pierwszych zapachach możemy poczuć wanilię, kiwi, maliny, winogrona, czekoladę, różę i morze, a w Owocach - truskawkę, pomarańcze, wiśnie, jabłko, kokos, brzoskwinię i banany. Troszkę szkoda, że w Pierwszych zapachach pojawiły się owoce, niemniej nie jest to jakaś wada, bo… naprawdę pięknie pachną!

Książeczki są także cudownie kolorowe i przyciągają wzrok dziecka sympatycznymi ilustracjami, bo mamy tutaj także przykłady, co ma przedstawiony kolor. I w tym przypadku seria Moja pachnąca książeczka z kolorami ma drobną wadę – kilka (bo nie wszystkie) przykładów się powtarza! Żałuję, że nie postawiono na większą różnorodność, niemniej – jak wspominałam wcześniej, nie popsuło nam to zabawy.

Moja pachnąca książeczka z kolorami to seria dla najmłodszych, która bez wątpienia jest warta każdej uwagi. To książeczki przepięknie wydane, wzmocnione, kolorowe i pięknie pachnące. Jestem przekonana, że każdy maluch będzie się z nimi świetnie bawił, gdyż jest to nie lada gratka! Polecam z całego serca!

1 komentarz:

  1. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z pachnącymi książeczkami,a jednak Bajkowir potrafi zaskoczyć.Wydanie książeczek jest przepiękne.Jestem pewna że zabawa z zapachami i owocami będzie dla dzieci niezapomniana.

    OdpowiedzUsuń