wtorek, 14 września 2021

Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka - "Rok w lesie. Wiewiórka", "Rok w lesie. Borsuk"

 


Autor: Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka

Tytuł: Rok w lesie. Wiewiórka + Rok w lesie. Borsuk

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 28 + 28

Wiek: 0-3 

Ocena: 10/10

Opis:

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego "Roku w lesie"! Przedstawiamy serię kartonowych książeczek o ulubionych zwierzęcych bohaterach.

Witamy w lesie! Dziś poznacie wiewiórkę. Dowiecie się, do czego jej się przydaje puszysty ogon, co je, jakie ma zwyczaje i co potrafi robić. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie między innymi wiewiórkę obudzić, pomóc jej w poszukiwaniu jedzenia czy schować się przed deszczem. 

Witamy w lesie! Dziś poznacie borsuka. Dowiecie się, kiedy śpi i co je, jakie ma zwyczaje i co lubi robić. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie między innymi borsuka obudzić, oczyścić mu sierść czy pomóc w poszukiwaniu jedzenia i sprzątaniu. 

Książeczki w serii "Rok w lesie" poszerzają wiedzę najmłodszych na temat leśnych zwierząt, pobudzają wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia.

Recenzja:

Te książeczki są dowodem na to, że ilustracje Emilii Dziubak sprawdzają się nawet w publikacjach dla tych naj, najmłodszych. Malutkie, poręczne dla niewielkich rączek, za to bardzo wdzięczne i dla malucha atrakcyjne! Co tu kryć - dla dorosłego zresztą też!

Obie książeczki są w całości tekturowe, więc będą długo towarzyszyć dziecku. Pomysł na nie jest taki, że w każdej części poznajemy lepiej konkretnego mieszkańca lasu. W tych dwóch publikacjach - wiewiórkę i borsuka. Ale w przypadku tej grupy wiekowej czytelników stworzenie zwyczajnej książki z ciekawostkami o zwierzakach byłoby niewystarczające. Dlatego tutaj postawiono na aktywność dzieci - maluch musi cicho przejść na kolejną stronę, aby nie obudzić śpiącego zwierzątka, albo potrząsnąć książką, żeby uprzątnąć bałagan w norze. Będzie też dmuchanie, łaskotanie, klepanie się po brzuszku i wiele innych aktywności. 
Na stronach, na których nie ma żadnych poleceń, są krótkie zdania dotyczące danej rozkładówki. Dzięki temu młody czytelnik może się dobrze przyjrzeć temu, o czym czyta, albo pobawić się w wyszukiwanie różnych elementów.

Naprawdę porządnie wydane książeczki dla najmłodszych - piękne, kolorowe, pancerne, aktywnościowe, atrakcyjne dla maluchów. Mam nadzieję, że ta seria rozrośnie się jeszcze o wiele, wiele tytułów. Zdecydowanie polecam!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

5 komentarzy:

 1. Och wielka szkoda,że mój syn już jest za duży na takie książeczki bo są rewelacyjne! Starannie wykonane, z ładnymi ilustracjami, tekstem a do tego zapewniające dziecku prawdziwą interakcję w procesie czytania- brzmi jak przepis na książkę idealną dla malucha. My jesteśmy wielkimi fanami "Roku w lesie", to absolutny hit w naszej kolekcji,dlatego myślę,że wersja ze zwierzętami sprawdzi się dla młodszych dzieci. Powoli zastanawiam się nad prezentami świątecznymi a te książeczki będą wprost idealne dla siostrzeńca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek jest już za duży ale będą idealne dla mojego chrześniaka będzie zachwycony ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Rok w lesie to pięknie wydana książka i widzę, że te książeczki również. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemne książeczki. Mój synek uwielbia zwierzątka, na pewno mu się spodobają.

  OdpowiedzUsuń
 5. My kochamy wszystkie książeczki w których ilustracje stworzyła niezwykle utalentowana pani Emilia Dziubak . Za każdym razem się zachwycamy. Takie książeczki są piękne, kolorowe, wyjątkowe idealne dla małych dzieci i tych nieco starszych. Super że książeczki są połączone z aktywnościami, że są niewielkiego formatu i można je ze sobą wszędzie zabrać.

  OdpowiedzUsuń