piątek, 29 października 2021

Damien Barlow, Lisa Barlow - "Zwierzęta w podróży. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle"


 Autor: Damien Barlow, Lisa Barlow

Tytuł: Zwierzęta w podróży. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze puzzle

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 10

Wiek: 3-7 lat 

Ocena: 9/10

Opis:

Nowa seria Pierwsze puzzle to kolorowe książeczki uczące nowych słów. Duże kartonowe strony oraz duże puzzle ułatwiają dziecku przerzucanie stron. Książeczki wspierają rozwój małej motoryki oraz ćwiczą koncentracje u dziecka. W książeczce Zwierzęta w podróży przedstawione zostały zwierzęta. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się 1 duży puzzel - wagonik. Po wyjęciu puzzli, można je połączyć tworząc pociąg do zabawy. 

Recenzja:

Kolejna odsłona Akademii Mądrego Dziecka - równie interesująca co pozostałe. "Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podroży" to połączenie dwóch lubianych przez dzieci aktywności - książeczki i puzzli.

Każda rozkładówka jest pełna zwierząt, dzięki czemu maluch pozna różnych przedstawicieli świata fauny - ich wygląd i nazwy. W książeczce znajduje się także rymowany tekst, króciutki - jedno, dwa zdania na rozkładówkę. Na każdej znajduje się też duży, pancerny puzzel do wyjęcia i późniejszego dopasowania w odpowiednie miejsce. Na jego odwrocie umieszczono nazwy zwierzaków z danego wagonu, tak więc można się pobawić w wyszukiwankę, co stanowi dodatkową atrakcję.

Dzięki takiemu połączeniu aktywności maluszek rozwija swoją mowę, poznaje nowe słowa, zapamiętuje rymowankę, doskonali motorykę małą i spostrzegawczość. Całkiem sporo jak na jedną książeczkę.


Warto dodać, że cała publikacja jest pancerna - to nie jest zwykła tektura. To jest tektura, którą naprawdę trudno byłoby zniszczyć. I dobrze - przetrwa wiele spotkań z ciekawymi świata (i wytrzymałości książek) małymi rączkami. Bardzo polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

1 komentarz:

  1. Bardzo mi się podoba ta nowa seria Akademii Mądrego dziecka. Połączenie książeczki z puzzlami jest to wspaniały pomysł.Warto wybierać dla naszych maluszków tak śliczne książeczki, które bardzo im pomagają w prawidłowym rozwoju.

    OdpowiedzUsuń