czwartek, 28 października 2021

"Psi Patrol. Wydanie Specjalne. Oficjalny Magazyn 3/2021"

Tytuł: Psi Patrol. Wydanie Specjalne. Oficjalny Magazyn 3/2021
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 24.09.2021
Liczba stron: 32
Wiek: 4+ lat
Ocena: 9/10

Opis:
 
 Specjalne Wydanie magazynu o grupie nieustraszonych piesków, która jest zawsze gotowa, by ruszyć na ratunek wszystkim znajdującym się w potrzebie. Ryder i jego drużyna cieszą się ogromną sympatią widzów, którzy z zaangażowaniem śledzą przygody piesków w serialu telewizyjnym. Wydanie Specjalne to jeszcze więcej pomysłowych gier i zabaw oraz niesamowitych opowieści. Opracowane zadania pozwalają ćwiczyć rozpoznawanie liter, kształtów i liczb, rozwijać kreatywność i wyobraźnię. To doskonała propozycja na wspólne spędzenie czasu rodzica z dzieckiem. 

W tym numerze: 

Pieski podbijają Miasto Przygód 
Poznaj Liberty 
Opowieść na dobranoc: Chase w potrzebie 
Przygoda czeka! 
Bohaterzy w akcji 

A do tego: 

• ZRÓB: PSIASTYCZNA SCENA 3D 
• PLAKAT FILMOWY 


PREZENT: ZESTAW PSIEGO AGENTA 
 
Recenzja:
 
Psiego Patrolu nigdy za wiele. Z takim podejściem codziennie spotyka się mnóstwo rodziców. Dzieci kochają tę drużynę nieustraszonych superbohaterów i wszystko, co z nimi związane. Jeśli chcecie sprawić im radość, naprawdę nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy czasopismo z niespodzianką, która na pewno ucieszy waszych podopiecznych. Co oferuje im wydanie specjalne oficjalnego magazynu Psiego Patrolu numer trzy? Mnóstwo pomysłów na zabawę, ciekawe zadania, interesujące opowieści oraz, co dla niektórych najważniejsze, zestaw niespodziankowy, pochłaniający do reszty uwagę odbiorców. Nie spotkałam jeszcze malucha, który nie lubiłby Psiego Patrolu. Jestem więc przekonana, że taki prezent zadowoli każde dziecko. Jeśli zaś ktoś dopiero zapoznaje się z tym serialem animowanym, to czasopismo jest doskonałym rozwiązaniem na początek przygody z nim oraz dobrym pomysłem do zabawy z możliwością czytania oraz kreatywną zabawą.
 
Całkiem niedawno w kinach odbyła się premiera filmu Psi Patrol. Z pewnością wielu rodziców słyszało od swoich dzieci prośbę, by wybrać się do kina. Nawet jeżeli nie wszystkim udało się ją spełnić to i tak na pewno ich podopieczni ucieszą się, że choć trochę mogą być bliżej tego przedsięwzięcia i to za sprawą owego czasopisma. Natomiast ci, którzy film mają już za sobą z zainteresowanie będą oglądać każdą stronę gazety, by skojarzyć dany fragment z tym, co już widzieli na dużym ekranie. Ten numer jest bowiem poświęcony filmowi o Psim Patrolu i zapewnia nie tylko miłe spotkanie z ulubionymi bohaterami, ale także sposobność do nauki nowych umiejętności związanych z edukacją. Zatem i rodzice, i dzieci powinni być zadowoleni z takiego nabytku. Szczerze przyznam, iż zawsze jestem pod wrażeniem, że tak niewiele stron możne oferować nam tyle możliwości wykorzystania i tworzenia scenariuszy zabawy, pobudzając przy tym wyobraźnię i dostarczając mnóstwo pozytywnych emocji.

 
Co wydawcy przygotowali w tym specjalnym numerze? Kolorowanki, zadania, a przede wszystkim zachętę do działań kreatywnych. Dzieci za pomocą okładki będą mogły zbudować scenę 3D i tworzyć z jej pomocą własne scenariusze z ulubionymi bohaterami w rolach głównych. Poza tym poznają lepiej nowego pieska z Miasta Przygód, a więc Liberty. Na żądnych nowych opowieści czeka historyjka o Chase'ie, który znalazł się w potrzebie. Ćwiczenia z rysowania po śladzie i tym podobne wspierają rozwój dziecięcej motoryki. Czy wasze pociechy już wiedzą jak wyglądają nowe pojazdy piesków? Dowiedzą się tego waśnie z tego czasopisma oraz spędzą miłe chwile na zabawie z psią drużyną jakiej jeszcze być może nie znają. Kredki, nożyczki, ołówki w dłoń i wyruszajcie na przygodę. Dodatkowe atrakcje w postaci komunikatora oraz czterech kredek, odznaki czy telefonu oraz naklejek sprawią, że będzie podczas niej jeszcze fajniej. Z tymi czworonogami nie sposób się nudzić, to szczera prawda.

Gazeta ma format A4 i cienkie papierowe strony jak w standardowym kolorowym czasopiśmie. Układ treści jest przejrzysty, a ilustracje kolorowe i przyciągające wzrok. Podoba mi się to, iż pomysłodawcy przeznaczają niektóre strony także do innych celów niż tylko oglądanie czy czytanie, na przykład okładka jest potrzebna do stworzenia sceny i znajdują się na niej wizerunki piesków do stworzenia figurek. Oczywiście żeby je wzmocnić polecam przykleić je, na przykład, na tekturę. Również plakat angażuje dzieci do twórczości, gdyż mogą sami go pokolorować. Każda strona zachęca dzieci do działania i wywiera pozytywny wpływ na ich rozwój, nawet psychiczny, bowiem poczują się dumne i pewne siebie, że umieją zrobić coś, co ma jakieś znaczenie. Zestaw Psiego Agenta jest minimalistyczny, ale można go używać do zabawy i poczuć się jak członek Psiego Patrolu. Plastikowe elementy mają swoją wytrzymałość, ale sprawdzają się jako miła i przydatna niespodzianka dla każdego dziecka, które lubi kreatywne zabawy. 
 Psi Patrol. Wydanie Specjalne. Oficjalny Magazyn 3/2021 to wydanie specjalne poświęcone pełnometrażowemu filmowi o psich agentach, uwielbianych przez wielu dzieci. Materiały w nim zawarte to okazja do świetnej zabawy, ćwiczenia swoich umiejętności, ale także lepszego poznania swoich ulubieńców. Jestem pewna, że zachwyci niejedno dziecko  i sprawi mu ogromną radość. Niewielkim kosztem można spowodować, że na dziecięcej buźce pojawi się szeroki uśmiech.

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

 1. Takie Wydanie Specjalne, gazetki wszystko co dotyczy bohaterów ulubionej bajki Psiego Patrolu dla dzieci są niezwykle interesujące.Zabawy ,ćwiczenia i zagadki dzieci z największą przyjemnością rozwiązują.Takie dodatki jak kredki ,odznaka czy naklejki sprawią dzieciom dużą niespodziankę bo będą mogli się bawić ,a także rysować ulubione postacie.Taka zbudowana scena 3 D sprawią że dzieci będą mogły bawić się ze scenkami i pobudzić wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Doskonały prezent dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Synek bardzo lubi psi patrol to jest coś dla nas. Wersja kinową był zachwycony mysel że ten magazyn i jego wydanie specjalnie napewno mu się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Psi Patrol już dawno za nami, ale tego typu gazetki są bardzo interesujące

  OdpowiedzUsuń