piątek, 3 grudnia 2021

Artur Nowicki - "Co jest w środku? Pojazdy"


 Autor: Artur Nowicki

Tytuł: Co jest w środku? Pojazdy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 28

Wiek: 0-6 

Ocena: 10/10

Opis:

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile rzeczy kryją w sobie różne pojazdy, na przykład karetka, wóz reporterski, ponton ratowniczy, pomoc drogowa czy samolot? Ta wypełniona szczegółami książka obrazkowa prezentuje czternaście pojazdów oraz to, co można znaleźć w środku każdego z nich. Czy wiecie, że wóz strażacki przewozi kilka tysięcy litrów wody do gaszenia pożaru, radiowóz – kolczatkę, helikopter pogotowia górskiego – plecak lawinowy, a żaglówka – róg mgłowy? W śmieciarce znajdują się nie tylko śmieci odebrane ze śmietników, lecz także wiele sprzętów. Kiedy coś się zepsuje, można wezwać serwis domowy, w którym przewożonych jest bardzo dużo najróżniejszych narzędzi. Z kolei kamper to dom na kółkach – ile w nim rzeczy potrzebnych na kempingu! Ale na kółkach może być również księgarnia i restauracja. Do book trucka i food trucka trzeba wiele zabrać, aby sprzedawać książki czy przygotowywać i podawać jedzenie. Tę książkę można oglądać godzinami i cały czas odkrywać kolejne szczegóły.

Recenzja:

Kiedy po raz pierwszy zajrzałam do tej książki, wydawało mi się, że będzie jeszcze "za trudna" dla mojej czterolatki. Tyle że gdy ona pierwszy raz wzięła tę publikację do rąk, to... wydawało jej się zupełnie inaczej - i to ona miała rację. Świetnie się bawiłyśmy, oglądając i czytając tę książkę!

Ileż tam jest szczegółów! Czasem aż trudno uwierzyć, że w jednym pojeździe może się zmieścić aż tyle rzeczy! Pomysł jest taki, że czytelnik poznaje nie tylko wygląd danego pojazdu, ale również jego wyposażenie. U nas nie było widać końca pytań - a co to? Do czego służy? Przyznaję, że sama nie zawsze znałam odpowiedź, bo nie wszystko jest takie oczywiste.

Bardzo podoba mi się duże zróżnicowanie pojazdów - pojawią się te "przewidywalne", jeśli chodzi o taką tematykę, tj. wóz strażacki czy radiowóz, ale nie zabraknie też kampera, food trucka czy... book trucka! Książka wspaniale rozbudowuje słownictwo dziecka, poszerza je o różnorodną tematykę. Będzie odpowiednia i dla przedszkolaka, i dla starszej pociechy. Zresztą - pewnie spodoba się też niejednemu rodzicowi, mi podobała się bardzo!

Dodam jeszcze, że grafika jest bardzo miła dla oka, zaś całość - kartonowa. A to znaczy, że posłuży dziecku przez długi czas. U nas jest czytana niemal codziennie od dnia, gdy pojawiła się w naszym domu. Bardzo polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

2 komentarze:

  1. Książka ciekawie wygląda. Chętnie poznałabym ją "od środka". :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że każdy z nas niejednokrotnie zastanawiał się co znajduje się w pojazdach ratunkowych.Śmieciarki, kamery i inne pojazdy są bardzo ciekawe dla dzieci. Moim zdaniem to Wydanie książki o pojazdach jest fenomenalne. Super że powstają takie książki. To, że książka jest kartonowa jest dużym plusem. Warto zakupić taką książkę.

    OdpowiedzUsuń