wtorek, 15 lutego 2022

Opracowanie zbiorowe - "Chcę zrobić kupę! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Chcę zrobić kupę! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 12

Wiek: 3-6 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Seria „Zwyczaje zwierząt” to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. Każda strona zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest, Po rozłożeniu strony dostajemy odpowiedź. Zadawanie pytań dziecku, pobudza jego wyobraźnie. Książeczki są bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę. 

„Chcę zrobić kupę” to kolejna pozycja w serii pokazująca, że zwierzęta też robią kupę . Dowiadujemy się czemu niektóre zwierzęta robią zielone kupy, a innych wyglądają jak klocki do układania. Przykłady zwyczajów zwierząt mają zachęcić dziecko do korzystania z nocnika.

Recenzja:

Kupa - jeden z najbardziej atrakcyjnych tematów dla kilkuletnich pociech. Jako mama czterolatki i nauczyciel w przedszkolu coś o tym wiem. Coś, co dla wielu dorosłych jest tematem tabu, czymś wstydliwym, o czym nie mówi się w towarzystwie, dla dzieci jest czymś zupełnie naturalnym - nie powinno to zresztą specjalnie dziwić, w końcu wszyscy robimy kupę. Kilkulatki w dodatku zaczynają już kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne, a zatem jest to świetny temat do obśmiania. To dlatego o książki o kupach pytają rodzice na różnych forach i dlatego uwielbiają je dzieci.

"Zwyczaje zwierząt. Chcę zrobić kupę" to bardzo interesująca publikacja w tej tematyce. Ma ona postać harmonijki, dzięki czemu to, co wydaje się na początku czytelnikowi, okazuje się później czymś zupełnie innym. Na przykład urocza chmurka na niebie w słoneczny dzień jest tak naprawdę chmurką gazów wydobywającą się z pupy psa podczas robienia kupy. Pomysłowe? Bardzo!

Poza walorami humorystycznymi z tej książki dowiemy się całkiem sporo o zwyczajach różnych zwierząt dotyczących robienia kupy - od psów przez pandę po... łaskuny palmowe. Sami przyznacie, że mamy tu do czynienia z dużą różnorodnością wśród zwierzaków.Ta publikacja może się także okazać pomocna przy nauce korzystania z toalety - po prostu obniży napięcie emocjonalne z tym związane, wprowadzi do tej czynności humor i być może pokaże, że to nic strasznego, choć na początku takie może się wydawać.

Lubię takie nieoczywiste, oryginalne książki. Przełamujące tabu. Polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

6 komentarzy:

 1. Pomysłowe i ciekawe wydanie w formie harmonijki oraz sposób przedstawienia tematu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna, humorystyczna publikacja. Dzieci na pewno będą zachwycone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki są bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że książeczki z serii zwyczaje zwierząt są piękne, kolorowe i urocze . Pozycja "Chcę zrobić kupę" jest niezwykle pomysłowa i humorystyczna.
  My rodzice , dziadkowie,opiekunowie czy nauczyciele wiemy jak dzieci potrafią zadziwiać swoimi pytaniami.Zgadzam się,z tym że temat kupy jest interesujący a czasem śmieszny wśród dzieci.Wspaniałe jest to że ta książka może pomóc dzieciom korzystać z toalety i załatwiać potrzeby fizjologiczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, zawsze warto mieć takie książeczki dla dziecka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego typu książeczki pomogły mi z odpieluchowaniem dziecka

  OdpowiedzUsuń