czwartek, 3 marca 2022

Opracowanie zbiorowe - "Chcę się wykąpać! Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt"

 

Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Chcę się wykąpać! Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 27.01.2022
Liczba stron: 12
Wiek: 3-6 lat
Ocena: 9/10

Opis:

Seria „Zwyczaje zwierząt” to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. Każda strona zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest, Po rozłożeniu strony dostajemy odpowiedź. Zadawanie pytań dziecku, pobudza jego wyobraźnie. Książeczki są bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę.

„Chcę się wykąpać” to kolejna pozycja w serii pokazująca jak zwierzęta się kąpią. Dowiadujemy się jak czyszczą się np. jeże, wrony czy nosorożce. Przykłady kąpania się mają zachęcać dziecko do samodzielnego mycia.

Recenzja:

Kąpanie to nieodłączna czynność każdego z nas. Dzieci odbierają ją różnie. Z jednej strony uwielbiają się chlapać i bawić w wodzie, zaś z drugiej - mycie głowy zazwyczaj sprawia im duży dyskomfort. A jak to jest w przypadku zwierząt? Wiadomo, że te stworzenia też by zdrowo funkcjonować dbają o siebie, a także o swoją higienę. W jaki sposób przebiega proces ich kąpieli? Książka Chcę się wykąpać z serii Zwyczaje zwierząt od wydawnictwa HarperKids wyjaśni najmłodszym, na przykładzie kilku przedstawicieli wspomnianych stworzeń, w jaki sposób one się kąpią. Zaznaczam, że to zbiór ciekawych faktów, które powinny zainteresować każdego malucha, zwłaszcza że przedstawiono je w ciekawej i oryginalnej formie. Jakiej? O tym przeczytacie w dalszej części recenzji.


Z pewnością tym, co wyróżnia tę publikację jest zabawa w skojarzenia z młodymi czytelnikami. Otóż, po otwarciu książki widzimy coś, co po rozłożeniu całej kartki okazuje się przedstawiać inny obrazek. To fascynujące rozwiązanie, które szybko przypada do gustu odbiorców i sprawia im mnóstwo radości. Poza walorami rozrywkowymi oczywiście książka ta ma też walory edukacyjne. Na każdej z rozkładanych stron znajdziemy bowiem cenne informacje o zwyczajach różnych zwierząt związanych z kąpielą. Czy wasze dzieci wiedzieli już jak utrzymują czystość goryle, koty, jeże, wrony, nosorożce? Jeśli nie to dowiedzą się tego z tej właśnie książeczki. Przyznam, że sama byłam zaskoczona niektórymi faktami i uważam, że ta seria jest naprawdę rewelacyjna.Zarówno przekaz, wykonanie, jak i forma wydania tej publikacji zasługują na pochwałę. Ciekawe informacje na temat kąpieli niektórych zwierząt, wzbogacają dziecięcą wiedzę a rozkładane strony zapewniają im mile spędzone chwile. Na pewno nie pożałujecie takiego zakupu. Polecam serdecznie.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.


6 komentarzy:

 1. Kąpiel dla dzieci kojarzy się ze świetną zabawą. Woda ,szczególnie latem jest nieodzownym kompanem dziecięcej zabawy. Faktem jest też to ,że dzieci nie przepadają za myciem głowy czy uszu...Mimo to kąpiel daje mnóstwo radości.

  Publikacja o której mowa , to kompendium wiedzy ,zasób informacji to w jaki sposób zwierzęta zażywają kąpieli. Choć książeczka raczej dla młodszego czytelnika , myślę że i starsi znajdą tu bardzo interesujące informacje .

  Zaskoczeniem jest również dlanie to , że ta książeczka zapewnia zabawę w skojarzenia z małymi czytelnikami. Właściwie , zawiera fakty i informacje ,które również mogą zaskoczyć i rodziców. No cóż , człowiek uczy się przez całe życie.

  Forma wykonania , przekaz i bardzo wysokiej jakości wykonanie ....właściwie całokształt tej publikacji zasługuje na ogromne brawa , pochwałę.
  Rewelacyjna publikacja , która zagwarantuje świetną zabawę młodemu czytelnikowi , ale i niejednego dorosłego zaskoczy.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książeczki są świetne. Myślę o zakupie całej serii

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny pomysł na zagadki z ilustracji. Dzieci będą zachwycone. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe te ksiażeczki. Dzieci będa miały zabawę

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej serii. Wydaje się ciekawa dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla mojego bratanka. Właśnie zaczyna etap z książeczkami

  OdpowiedzUsuń