wtorek, 10 maja 2022

Zbigniew Dmitroca - "Pojazdy. Pudełko pełne zabawy"


Autor: Zbigniew Dmitroca

Tytuł: Pojazdy. Pudełko pełne zabawy

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Wiek: 3+

Ocena: 10/10

Opis:

Pudełko pełne zabawy to zestaw zawierający książeczkę z rymowankami o pojazdach oraz puzzle. Po przeczytaniu wierszyków dziecko może ułożyć pojazdy z puzzli. Każdy obrazek składa się z 8 elementów. Zestaw zawiera tackę, która służy jako podkłada do układania. Czytanie i układanie elementów korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają motorykę małą czyli pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów, a wspólne czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Recenzja:

Seria "Pudełko pełne zabawy" to fantastyczna propozycja dla młodszych i starszych przedszkolaków. Jako nauczycielka przedszkola jestem pod dużym wrażeniem tego, jak wiele propozycji doskonalących różne umiejętności zmieszczono w opakowaniu o wcale nie takich dużych gabarytach.

Po pierwsze - układanie obrazka z "patyczków". Niby rzecz stara jak świat. Sama tworzyłam takie obrazki na drewnianych patyczkach dla córki, gdy była młodsza. I moje doświadczenia są takie, że dzieci często złoszczą się, gdy patyczki podczas układania "rozjeżdżają się" i obrazek nie jest równo ułożony. W tym zestawie ten problem znika, bo w pudełku znajdziemy także specjalną podstawę, która trzyma elementy układanki w ryzach. 

Mamy aż osiem obrazków do ułożenia, odpowiednio z autem, statkiem, koparką, pociągiem, rakietą kosmiczną, samolotem, żaglówką i wozem strażackim, a więc jest to tematyka bardzo atrakcyjna dla dzieci.

Dodam od razu, że wszystkie elementy układanki są dwustronne, a odpowiednie części możemy rozpoznać po tle - każdy pojazd ma inny kolor tła. "Patyczki" są wykonane z grubej tektury, a więc nie zniszczą się tak łatwo.Po drugie - książeczka z wierszykami dotyczącymi pojazdów. Tekst jest rymowany, wierszyki są autorstwa dobrze znanego czytelnikom z serii AMD Zbigniewa Dmitrocy. 

Bardzo polecam ten zestaw. Jest fantastyczny do rozwijania spostrzegawczości i motoryki małej. Sprawdzi się i w domu, i w przedszkolu.

Zestaw zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

1 komentarz:

  1. Jakiś czas temu rzuciło mi się takie pudełko w oczy, jednak wtedy specjalnie nie zwróciłam dokładnie na nie uwagi.
    Po przeczytaniu recenzji "Pojazdy, Pudełko pełne zabawy" jestem pozytywnie zaskoczona.Takie pudełko dostarczy dzieciom wiele zabawy i radości.Dużym atutem jest to że układanie tych elementów ćwiczy sprawność manualną, precyzyjność ruchów, a także spostrzegawczość.
    Dla rodziców również bardzo istotną rzeczą będzie to, że Patyczki wykonane są z wytrzymałej tektury i będą służyć bardzo długo.

    OdpowiedzUsuń