piątek, 17 czerwca 2022

Books Campbell - "Kiedy czuję radość"


 Autor: Books Campbell 

Tytuł: Kiedy czuję radość 

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 10

Wiek: 3-5

Ocena: 9/10

Opis:

Nowa seria książeczek Poznaj uczucia i emocje pomaga zrozumieć dziecku emocje i uczucia, które odczuwa. Książeczka Kiedy czuję radość pokazuje czytelnikom co znaczy być szczęśliwy. Na każdej rozkładówce znajduje się przykład pozytywnych chwili, które wywołują radość: wspólna zabawa, tańczenie, śpiewanie. Na jednej z ostatnich stron znajduje się ruchomy suwak, na którym czytelnik może zaznaczyć ile rzeczy sprawia nam radość. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

Seria konsultowana przez eksperta. 

Recenzja:

Akademia Mądrego Dziecka właśnie poszerza swoją ofertę o bardzo interesujące książeczki. "Poznaj uczucia i emocje" to pięknie wydane publikacje wprowadzające dzieci w skomplikowany świat emocji.

"Kiedy czuję radość" to książka, która pokazuje, co sprawia radość głównym bohaterom, czyli dzieciom - Kubie, Basi, Jackowi, Ninie. Czasem jest to możliwość dołączenia do zabawy z innymi, a czasem... pomoc tacie. Bo poza takimi "oczywistymi" radościami pokazano tutaj, że powodem do radości może być sprawianie jej innym. 

W książeczce nie zabrakło pomysłów na to, jak poprawić sobie humor. Można na przykład odrysować swoją dłoń i na każdym paluszku narysować coś, co sprawia nam radość. Co ważne, podkreślono tu także konieczność dbania o zdrowie, bo aby czuć się dobrze, trzeba zadbać też o odpowiednią dawkę ruchu, odpoczynek i zdrową dietę.W książce znajduje się także uczuciometr z dziesięciostopniową skalą, na której możemy oznaczać poziom radości. Z kolei na końcu zawarto porady dla rodziców, czyli trochę teorii w tym wszystkim - wraz z krótkimi i prostymi ćwiczeniami pomagającymi przywołać radość.

Ciekawa publikacja. Fajnie wprowadzająca w temat i wydana w atrakcyjny dla dzieci sposób - z okienkami i przesuwankami. Polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

6 komentarzy:

 1. Super książeczka. Mojemu dziecku chyba się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz więcej na rynku pokazuje się książek o emocjach co bardzo mnie cieszy. To bardzo ważny temat w każdym wieku a tego typu publikacje pozwalają dziecku zrozumieć co to są emocje , co się z nim wtedy dzieje i jak sobie z nii radzić. Oczywiście rozmowa rodziców w tym temacie jest najważniejsza ale można znaleźć sobie pomocnika w postaci książki , która wesprze rodzicielskie poczynania i rozmowy.

  Seria POZNAJ UCZUCIA I EMOCJE to bardzo przyjemna publikacja dla młodszych dzieci. W tym przypadku dziecko poznaje co to jest szczęście, co się wtedy dzieje z dzieckiem , pokazywane są sytuacje w których dziecko czuje radość tak jak np. tańczenie. Świetne w tej książce jest to że znajduje się w niej poradnik dla rodziców , jak rozmawiać z dzieckiem i jak radzić sobie z negatywnymi emocjami u dziecka , rozmawiać z dzieckiem co wtedy czują, są ćwiczenia które pomagają rozładować te negatywne EMOCJE. Przyznam szczerze ,że choć mój syn ma już prawie osiem lat , jeszcze chętnie przejrzaby te książeczkę, myślę że znalazłaby u nas jeszcze zastosowanie.

  I bardzo świetny pomysł , który znalazł się w tej publikacji ....chodzi o to jak sobie poprawić humor, bardzo cenna porada .

  I co najważniejsze i bardzo intrygujące dzieci to....uczciometr , który na skalę do 19 , i można sprawdzic jaki poziom radości ,szczęścia ma dziecko. Bardzo fajny pomysł. Dzieci to uwielbiają , bo my mamy Uczciometr z Wydawnictwa Dwukropek i mój syn uwielbiam sprawdzać na nim poziom emocji.

  Na koniec całokształt. Okyenks i przesuwaniu są tak bardzo atrakcyjne dla dzieci ze nie trzeba ich namawiać by sięgnęły po książeczkę z takii atrakcjami. Mój syn nadal uwielbia w książkach okienka na i przesuwanki, ja zresztą też.

  Bardzo interesująca i ciekawa książeczka.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupuję takie książeczki dla córki

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki o emocjach zawsze warto czytać. Dzieci będą zaciekawione.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta pozycja. Akademia Mądrego Dziecka poraz kolejny zaskakuje pozytywnie swoimi książeczkami

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zawiera mnóstwo cennych informacji i choć dedykowana jest młodszym dzieciom myślę,że nawet mój 8 -letni syn chętnie by ją przeczytał. Emocje są niezwykle ważnym elementem naszego życia,dlatego od dziecka musimy je oswajać i wykorzystywać. Dzięki tej serii zdecydowanie łatwiej to robić,więc warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń