poniedziałek, 6 czerwca 2022

Marta Stochmiałek - "Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź"


Autor: Marta Stochmiałek

Tytuł: Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 22

Wiek: 3-5

Ocena: 8/10

Opis:

Ta książka to zaproszenie do wspólnej zabawy z jednym z najbardziej znanych misiów na świecie – Paddingtonem – oraz jego przyjaciółmi – rodziną Brownów, panią Bird i Dziubingtonem. 

Paddington na tropie. Szukaj i znajdź to duża, wytrzymała kartonowa książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

Recenzja:

Gdy moja córka była młodsza, to bardzo lubiła wyszukiwanki. Zresztą do tej pory lubi ten rodzaj aktywności, choć nie sięga już po nie tak często. I trzeba jej oddać to, że jest w wyszukiwankach naprawdę dobra. Często zdarza się, że potrafi coś odszukać na ilustracji szybciej ode mnie. Dawniej dla mojego dziecka nie miała znaczenia tematyka takich książek - ważne było samo wyszukiwanie. Teraz jest ono bardziej wybredne - poza proponowaną aktywnością, zainteresować musi ją także sama książka. A że córka lubi Paddingtona, to i ta publikacja przypadła jej do gustu.

Podoba mi się zmiana na twardą okładkę i równie solidne strony. W porównaniu z poprzednimi książkami, które kojarzę z tej serii, jest o niebo lepiej. Z bardzo prostego powodu - książka kartonowa nie zniszczy się tak łatwo i posłuży dziecku na dłużej.
Na każdej rozkładówce zobaczymy jakiś fragment z życia Paddingtona. A że w jego życiu przygód nie brakuje, to jest na co popatrzeć. Krótki tekst jest jedynie dodatkiem do tego, co najważniejsze - do wyszukiwanki. Na każdej ilustracji widnieje kilka elementów do wyszukiwania, jedne łatwiejsze, drugie nieco trudniejsze. Co ważne, ilustracje są duże i wyraźne, a więc dziecko nie powinno mieć problemu z odnalezieniem rzeczy. 

Bardzo lubię takie książki, bo ćwiczą one spostrzegawczość. W dodatku w zabawie, a więc w sposób najwłaściwszy i najbardziej atrakcyjny dla młodych ludzi. Rozwijanie takich umiejętności u małych dzieci zaprocentuje w przyszłości, na różnych etapach życia i edukacji.

Seria zdecydowanie warta polecenia.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. Mój syn prosił mnie już o te książki. Własnie szukam ciekawej oferty

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawna jest ta bajka. Sama z zaciekawieniem oglądalam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieciaki uwielbiają tego misia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna z ciekawszych propozycji,jeśli chodzi o książeczki z naklejkami. Mój syn bardzo lubi Paddingtona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ciekawie, poszukam tej książeczki, dziękuję za inspirację :)

  OdpowiedzUsuń