sobota, 4 czerwca 2022

"Dinozaury. Akademia Mądrego Dziecka. Pudełko pełne zabawy"

 


Autor tekstu: Zbigniew Dmitroca
Tytuł: Dinozaury. Akademia Mądrego Dziecka. Pudełko pełne zabawy 
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 12
Liczba elementów: 64
Wiek: 3+
Ocena: 9/10

Opis:

Dinozaury. Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy to gwarantowana zabawa dla każdego.

W środku znajdują się puzzle w postaci pionowych patyczków – 8 obrazków dinozaurów do ułożenia, tacka na której można układać rysunek oraz książeczka z wierszykami dotyczącymi obrazków. Nowością są dodatkowe napisy w języku angielskim. Puzzle do ułożenia: Triceratops, Brachiozaur, Pterozaur, Stegozaur, Dilofozaur, Ankylozaur, Tyranozaur i Spinozaur. Czytanie i układanie elementów korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Puzzle rozwijają motorykę małą czyli pomagają ćwiczyć sprawność rąk, chwytność palców i precyzję ruchów, a wspólne czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Recenzja:

Niewątpliwie dinozaury to jedne z ulubionych stworzeń wielu dzieci. Są niezwykle fascynujące, gdyż nie możemy ich spotkać w rzeczywistości. Potężne i tajemnicze. Wzbudzają zainteresowanie dzieci już od wielu lat i wcale nie tracą na popularności. Zostają bohaterami książek, bajek, filmów, a także puzzli i układanek. Seria od wydawnictwa HarperKids Pudełko pełne zabawy nie jest już nowością, ale dinozaury pojawiły się w niej po raz pierwszy i oczywiście zachwycają małych odbiorców. Czym? Przede wszystkim swoim wyglądem i możliwością układania ich wizerunku. Ta zabawka to doskonały pomysł na twórcze i wesołe spędzenie wolnego czasu. Cykl Akademia Mądrego Dziecka znowu nie zawodzi i spełnia nasze oczekiwania, zatem zarówno dzieci jak i ich rodzice powinni być usatysfakcjonowani zakupem recenzowanego zestawu. My byliśmy i nadal jesteśmy, bo on naprawdę szybko się nie nudzi i można do niego wracać codziennie, bez przymusu i z wielką radością oczywiście.


W pudełku znajduje się sześćdziesiąt cztery podłużne zaokrąglone na końcach elementy, z których można ułożyć osiem dwustronnych układanek z wizerunkami dinozaurów. Zatem dzieci mogą zobaczyć aż szesnaście różnych prehistorycznych stworzeń. Oprócz tego otrzymujemy książeczkę z wierszykami i zadaniem oraz podkładkę, na której wygodnie możemy układać obrazek. Te nietypowe puzzle dają mnóstwo radości, są wykonane z grubej tektury. Poza tym każdy dinozaur jest umieszczony na tle o innym kolorze, więc można łatwo segregować i wybierać te elementy, które są potrzebne do ułożenia konkretnego stwora. Podkładka ułatwia układanie i zapewnia wygodę podczas zabawy z tym zestawem. Na każdym obrazku znajdziemy podpis wraz z jego tłumaczeniem na język angielski. Ten zestaw zapewnia dzieciom rozrywkę, a także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości. Jest oryginalny i wyróżnia się spośród innych zestawów układanek, zatem warto skorzystać z jego dobroci i cieszyć się z korzyści, jakie daje nam i naszym pociechom.

Z pewnością Pudełko pełne zabawy jest to seria godna polecenia. Zawartość powinna ucieszyć każdego malucha, zarówno starszego jak i takiego małego trzylatka. Dinozaury zainteresują nie tylko chłopców. W serii dostępne są także inne tytuły, więc możecie wybrać ten odpowiedni dla waszych pociech. My lubimy takie oryginalne układanki i czekamy na kolejne tego typu nowości od wydawnictwa HarperKids.
Zestaw zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

4 komentarze:

 1. Super pomysł na dwustronną układankę, kształt również niestandardowy. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek jest teraz ogromnym fanem dinozaurów myślę że taki zestaw ucieszył by go bardzo ❤️świetny pomysł na układankę do tego nietypowy kształt

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn już raczej wyrósł z dinozaurów ale takie pudełko jeszcze zainteresowałoby go. Jeszcze dwa lata temu dinozaury widły u nas prym , ja nawet znam dziewczynki które były fanami dinozaurów

  Takie pudełko pełne zabawy z pewnością zainteresuje mojego syna, bo zwyczajnie jest ono niezwykle atrakcyjne. Bardzo nietypowe i niezwykle atrakcyjne puzzle znajdą zwolenników wśród młodszych jak i nieco starszych dzieci.

  Świetny pomysł na prezent dla fana dinozaurów. Bardzo ciekawa propozycja ze strony Wydawnictwa.
  Jestem pod wrażeniem

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna ciekawa propozycja z cyklu Akademia Mądrego Dziecka. Zachwyca wykonaniem i pomysłem na zainteresowanie dziecka otaczającym światem. Jestem urzeczona!

  OdpowiedzUsuń