poniedziałek, 28 listopada 2022

Opracowanie zbiorowe - "Świerszczyk nr 10/2022"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Świerszczyk nr 10/2022

Wydawnictwo: Nowa Era

Rok wydania: 2022

Wiek: 6+

Ocena: 10/10

Opis:

Literacki magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, ulubione pismo pokoleń Polaków ukazuje się nieprzerwanie od 1 maja 1945 roku. Tworzone przez najlepszych polskich autorów literatury dziecięcej, pisarzy, poetów, edukatorów i ilustratorów, zabawne, przyjazne i mądre – daje dzieciom rozrywkę najlepszej jakości. Zachęca do czytania, pomaga w nauce logicznego myślenia, rozwija kompetencje szkolne, pozwala ćwiczyć sprawność manualną. Do każdego numeru dołączona jest całkiem nowa gra planszowa lub kartonikowa.

Recenzja:

Mam wrażenie, że moje dziecię miało w ostatnich tygodniach jakiś skok rozwojowy - nie dość, że nagle wyrosło z wielu ubrań, to w dodatku nabyło całkiem sporo nowych umiejętności, i choć jestem raczej uważną obserwatorką, zwłaszcza w tej materii, to odnoszę wrażenie, że to stało się to jakby z dnia na dzień. Jedna z tych nowości to mocne zainteresowanie "Świerszczykami", takie świadome i włączające w aktywności, które jeszcze niedawno były zbyt trudne.

Takie największe wow dla nas obu to rysowanie zwierzaków ze "Świerszczyka" - bardzo doceniam, że w każdym numerze magazynu znajdziemy wskazówki, jak krok po kroku narysować jakiegoś zwierza. W przypadku czasopisma "Świerszczyk Reporter" są to dwa zwierzaki, w tradycyjnym "Świerszczyku" - jeden. Córka ma już sporą kolekcję numerów i aktualnie ćwiczy się w rysowaniu, przyznaję, że z coraz lepszym skutkiem, bo pokazane tu wskazówki są przejrzyste i dostosowane do możliwości grafomotorycznych dzieci.Poza najbardziej lubianymi przez nas rysowankami znajdziemy tu także różnego rodzaju zabawy i zadania. Na uwagę na pewno zasługuje wielka wyszukiwanka, która dodatkowo jest świetnym wstępem do rozmowy o tym, dlaczego warto jeść warzywa. Bardzo mi się podoba, że dzieci mogą wybierać spośród wielu różnych aktywności - propozycji jest naprawdę dużo, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zresztą zadania są na tyle atrakcyjne, że warto zachęcać dzieci do spróbowania sił także w tym, co dla nich nowe. 

"Świerszczyk" to magazyn zdecydowanie warty polecenia - zarówno w wersji tradycyjnej, jak i w nowszej odsłonie, tj. "Świerszczyk Reporter".

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nowa Era.

5 komentarzy:

 1. Każdy numer świerszczyka to coś ciekawego. Moja córka uwielbia ten magazyn.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super nie wiedziałam że jest też dla takich małych dzieci. Muszę sprawdzić u siebie czy znajdę

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy numer jest jak wyprawa na wystawę malarstwa, grafiki i rzeźby :) Polecam zacząć zbierac

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra. Żałuję, że wcześniej nie widziałam tego numeru

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne wydanie. Dzieci chyba chętnie do niego zaglądają

  OdpowiedzUsuń