wtorek, 3 stycznia 2023

Davies Benji - "Miś Pracuś. Park rozrywki", "Miś Pracuś. Pomoc drogowa"


 Autor: Davies Benji

Tytuł: Miś Pracuś. Park rozrywki, Miś Pracuś. Pomoc drogowa

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 8 + 8

Wiek: 2+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Miś Pracuś, Pracuś Miś nowe zadanie będzie miał dziś! Przesuń ruchome elementy, odkryj kryjące się w książce niespodzianki i poznaj pracę mechanika.

Tym razem Miś Pracuś pracuje w warsztacie samochodowym. Jest gotowy na każde wezwanie, holuje i naprawia samochody. Zabawne szczegóły przykują wzrok dziecka, a ruchome elementy sprawią, że dziecko będzie chciało wracać do książki niejeden raz.

Miś Pracuś udał się z przyjaciółką do Parku rozrywki. Dzięki książce dziecko dowie się, co można robić w takim miejscu, np. jeździć kolejką, autkami lub w filiżankach, a co najważniejsze jeść lody!

Recenzja:

Misia Pracusia kojarzę już od pierwszych wydanych części - wtedy cieszył moją córkę, teraz młodsze dzieci w rodzinie i w mojej pracy. Cieszę się, że seria się rozrasta, co więcej - o tytuły wcale nieoczywiste dla maluszków, za to bardzo ciekawe!

Kiedy myślę o książeczkach dla dzieci najmłodszych, także tych z ruchomymi elementami (książeczkach, nie dzieciach ;), pojawiają mi się w głowie określone tematy lubiane przez maluchy i twórców publikacji do nich skierowanych - zwierzęta, życie na wsi, przedmioty codziennego użytku, dom, rodzina, ewentualnie emocje. Tutaj mamy z kolei do czynienia z czymś innym, niecodziennym - o ile pojazdy to też popularny motyw, to już pomoc drogowa zawęża tematykę i pozwala się skupić na konkretnym pojeździe, bardzo zresztą przez dzieciaki lubianym. Jeszcze lepiej jest w przypadku parku rozrywki - przecież w rzeczywistości jest to szalenie interesujące miejsce! Pokazanie go więc w książce jest dodatkowo formą oswojenia malucha z nowym miejscem, w które może się udać, jeśli jeszcze nigdy tam nie był.Tekstu w książeczkach jest malutko, za to jest on rymowany, wdzięczny, miły dla ucha. Ilustracje są bardzo kolorowe i po prostu ładne, ale największą atrakcją są zdecydowanie ruchome elementy - koła i suwaki nie tylko spodobają się dzieciom, ale także pozwolą na ćwiczenie paluszków i w ogóle motoryki małej. Właśnie za takie połączenie najbardziej lubię przesuwanki i inne książki, w których czymś można poruszyć. 

Bardzo cenię tę serię. Mam nadzieję, że będą się pojawiać kolejne jej części - z przyjemnością po nie sięgnę. Polecam!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

4 komentarze:

  1. Świetna bajeczka dla chłopców. Mój maluch byłby zachwycony

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie wydana kolorowa książeczka i sympatyczny bohater. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna seria od wydawnictwa. Dzieci ją uwielbiają i mój syn również.

    OdpowiedzUsuń