niedziela, 12 lutego 2023

Nathalie Choux - "Dzień dobry, króliczku!"


Autor: Nathalie Choux

Tytuł: Dzień dobry, króliczku!

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2023

Liczba stron: 10

Wiek: 1+ 

Ocena: 9/10

Opis:

To kolejna książeczka w serii "Pierwsze bajeczki". Opowiada o rodzinie króliczków. Małe króliczki bawią się razem i skaczą, a po wyczerpującym dniu zasypiają wtulone w mamę w króliczej norce.

"Pierwsze bajeczki" to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają ich sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie.

Recenzja:

Myślę, że skoro śledzicie ten blog, to serii Akademia Mądrego Dziecka nie trzeba Wam specjalnie przedstawiać. Podobnie jak nie trzeba jej przedstawiać wielu rodzicom najmłodszych czytelników, bo jest ona jedną z ulubionych serii maluszków, w dodatku liczy sobie już naprawdę dużo tytułów o bardzo zróżnicowanej tematyce.

Tym razem bohaterem jest mały króliczek, któremu możemy się poprzyglądać podczas jego codziennych zajęć. Mały czytelnik w ten sposób dowie się choćby tego, czym żywią się króliki, oraz poćwiczy liczenie do 5, szukając ukrytego króliczka. To tylko przykłady aktywności, które czekają na dzieci sięgające po tę publikację.Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj ruchomych elementów, z których słynie cała seria, zwłaszcza w książeczkach dla maluszków. Dziecko poćwiczy zatem paluszki, dłonie, precyzję ruchów i będzie przy tym miało po prostu dużo radochy - a o to przede wszystkim chodzi.

Dla nieznających tematu istotną informacją może się okazać to, że książki z tej serii są bardzo solidnie wydane. Mam spore porównanie i stwierdzam, że AMD ze swoimi kartonówkami naprawdę daje radę i wychodzi naprzeciw możliwościom i potrzebom maluchów. Pewnie, że dałoby się je zniszczyć, ale dzięki naprawdę grubym kartkom są one w stanie przetrwać niejedno starcie z dziecięcą kreatywnością.

Szczerze polecam!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

8 komentarzy:

 1. Ładna ksiażeczka dla maluszków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wybór, jak na pierwsze książeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie się prezentuje. My już jesteśmy za poważni na takie książeczki ale chętnie polecę ją znajomym mamą maluszków

  OdpowiedzUsuń
 4. Króliczki zawsze na topie. Mój synek uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książeczka wydaje się idealna dla najmłodszych czytelników - ma ciekawą fabułę, a ruchome elementy wspomagają rozwój manualny dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dziecko uwielbia króliczki. Książeczka warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 7. Seria Pierwsze bajeczki to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem i odkrywania świata razem.

  OdpowiedzUsuń
 8. No dzień dobry! Piekna ksiażeczka dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń