sobota, 29 września 2018

Tor Kulkowy Skyrail Dinozaury 4 Metry

Tory kulkowe to nie lada frajda dla dzieci. Sama w dzieciństwie je uwielbiałam i z przyjemnością obserwowałam pędzące kuleczki, które mieniły się w świetle wieloma barwami. Zresztą – sama budowa takiego toru była świetną zabawą - w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji trwała nawet kilka godzin! I choć już świat okrągłych wyścigów mnie nie fascynuje, tak bakcyla złapał mój chrześniak – największy miłośnik dinozaurów na świecie! 4-metrowy Tor Kulkowy Skyrail Dinozaury okazał się wręcz stworzony dla niego!

Tor kulkowy pozytywnie zaskoczył mnie już na starcie – pudełko okazało się walizeczką, dzięki której można łatwo i przyjemnie transportować zabawkę. Wewnątrz niej skryła się masa rozmaitych elementów – fragmentów torów, ich łączeń, podpórek oraz – naturalnie – dwie cudne kule z dinozaurami w środku! Urzekło mnie ogromnie to, że poza zwierzątkiem w kuli jest również jego nazwa, dzięki czemu bez trudu możemy opowiedzieć nieco dziecku o danym stworze (naturalnie – z pomocą wujka Google). Fantastyczne jest również to, że sam tor kulkowy utrzymany jest w barwach dżungli – w zieleni i brązie – co dodatkowo wpływa na wyobraźnię pociechy!


Wyzwaniem okazało się zbudowanie toru, bowiem nie posiada on dokładniejszej instrukcji. Co prawda, z tyłu pudełeczka mamy przedstawione wszystkie elementy oraz przykładowe łączenie ich, ale żeby zbudować tor podobny do tego na opakowaniu, musiałam się odrobinę nagłowić. Łączenie torów również nie należy do najłatwiejszych – myślę, że czterolatek/pięciolatek potrzebowałby przy tym pomocy osoby dorosłej (na opakowaniu napisane jest 4-10 lat). Jest to jednak przyjemność – po zrozumieniu wszystkich łączeń, tor zbudowałam w niecałe dziesięć minut!


Tor w całej okazałości (prawie całej – zostało mi kilka elementów) prezentuje się po prostu niesamowicie. Przy puszczeniu pierwszej kulki czułam nawet lekki dreszczyk, bowiem obawiałam się, że dinozaur może wypaść z toru. Tak jednak się nie stało, a jazda kulki okazała się wręcz hipnotyzująca! Sama bawiłam się tym torem z półgodziny i jestem pewna, że gdy mój chrześniak dorwie się do niego, będzie spędzał co najmniej 5 razy więcej czasu. Codziennie.


Tor Kulkowy Skyrail Dinozaury to gwarancja świetnej zabawy – i dla dziecka, i dla rodzica. 127 elementów (w tym dwa dinozaury) pozwalają na stworzenie bajecznego toru, który - poza radością – pozwala również maluchowi na obserwacje naukowe (dotyczące praw fizyki) oraz myślenie konstrukcyjne. To piękny, wytrzymały tor kulkowy o nietuzinkowej zawieszanej budowie, w którym zakocha się każdy – nie tylko fan dinozaurów. Polecam z całego serca!

Tor Kulkowy Skyrail Dinozaury 4 Metry kupicie ->TUTAJ<-

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości sklepu alemaluch.pl. :)

1 komentarz:

  1. Ale super!:) Moja Panna ostrzy sobie ząbki na jakiś samochodowy tor jak na razie, ale może i taki kiedyś przypadnie jej do gustu:)

    OdpowiedzUsuń