niedziela, 9 czerwca 2019

Nicola Kinnear - "Odwagi zajączku"

Autor: Nicola Kinnear
Tytuł: Odwagi zajączku
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 11 kwietnia 2019
Liczba stron: 40
Ocena: 8/10
Patronat Bajkowiru

Opis:

Zajączek nie lubi opuszczać bezpiecznego domu – boi się przygód. Ale wkrótce się przekona, jaki jest odważny. Nadchodzi czas jego pierwszej przygody. Za progiem czeka cudowny świat – jeśli tylko Zajączek zbierze odwagę i wyjrzy za drzwi…

Recenzja:

Czasami każdemu z nas brakuje odwagi i pewności siebie, to żaden wstyd. Główny bohater Odwagi zajączku, Logan, mierzy się właśnie z takimi problemami. Co więcej, pewnego dnia niefortunnie sprzecza się z przyjaciółką. Źle się z tym czuje i postanawia ją czym prędzej przeprosić (to bardzo mądry zajączek), ale – o zgrozo - Luna jest na zewnątrz! Czy uszaty domator pokona swój strach i wyruszy na poszukiwania przyjaciółki? 


Jak nietrudno się domyślić, Logan wyrusza na poszukiwania towarzyszki. Jest to dla niego zadanie trudne, ale z każdą nową przygodą przekonuje się, że to, co tak bardzo go przerażało, wcale nie musi być straszne. Ba! To nawet fajne. Pokonywanie własnych słabości nie tylko pozwoliło mu odnaleźć Lunę, ale i uratować ją oraz nawiązać nietuzinkowe przyjaźnie. Zajączek spróbował również wielu nowych rzeczy i… otworzył się na świat! 

Odwagi zajączku jest fantastyczną opowiastką pod każdym względem. Jestem przekonana, że każdy zakocha się w uszatych bohaterach i utożsami się z odważną i żądną przygód Luną lub nieśmiałym i niepewnym Loganem. W pewnym momencie, rola postaci się odwraca – jak wspominałam wcześniej, to zajączek-domator ratuje małą awanturnicę! Ta książeczka to dowód na to, że każdego kiedyś zjada strach lub trema i nie trzeba się tym martwić, a – z pomocą najbliższych zwalczać. Nie mogę nie wspomnieć również o oprawie graficznej, która jest po prostu bajeczna! Ilustracje są pełne kolorów, żywe i radosne, a postaci zwierząt prezentują się fenomenalnie. Każdy mały czytelnik pokocha tę pozycję! 


Podsumowując: to bardzo ciepła i barwna książeczka, którą każdy malec powinien mieć na swojej półeczce. Tekstu jest w niej niewiele, ale każde zdanie ujmuje i jestem przekonana, że żadne dziecko nie będzie w stanie oderwać się od treści! To także doskonała pozycja do nauki czytania. Polecam z całego serducha!


4 komentarze:

 1. Jestem zachwycona tą okładką i przedstawionymi tu obrazkami. Naprawdę fajna książeczka. I na plus, że traktuje o odwadze, bo jak narazie spotkałam się z jedną tego typu "Kto pocieszy Maciupka". To ważne by uczyć dziecko, że trzeba z domu wychodzić, zdobywać przyjaciół, że świat nie jest taki straszny, że nie czają się wszędzie potwory.

  OdpowiedzUsuń
 2. To fakt, piękna grafika. Wspaniała książeczka dla maluchów. Chciałabym znów być dzieckiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Marta Aleksińska10 czerwca 2019 01:08

  Żałuję że nie było tej książeczki gdy siostrzeniec był mały. Może pomogłaby mu pokonać strach przed nieznanym i przed dziećmi. Ilustracje idealnie trafiają w mój gust a temat ważny i potrzebny co sprawia że chętnie przyjmiemy książkę pod swój dach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne ilustracje. Sama nie należę do odważnych a chciałabym, żeby moje dzieci szły przez życie pewnym krokiem. Sama też z chęcią poznam przygody zajączka.

  OdpowiedzUsuń