środa, 6 maja 2020

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - "Basia i piknik"


Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Tytuł: Basia i piknik
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 24
Ocena: 10/10
Wiek: 5-7 lat


Opis:


W przedszkolu Basi zapanowało poruszenie. Już niedługo odbędzie się leśny piknik! A co będzie na pikniku? Oczywiście będzie Basia i jej przyjaciele, będzie pyszne jedzenie, a przede wszystkim naleśniki, będą bańki mydlane… i oczywiście zaskakujące przygody!

Recenzja:

Co prawda można już nie tylko legalnie wchodzić do lasu, a nawet posłać dziecko do przedszkola, obawiam się jednak, że wspólny rodzinno-przedszkolny piknik jeszcze przez długi czas pozostanie w sferze marzeń. Poczytajmy więc i oddajmy się marzeniom!

Przedszkole Basi urządza piknik – ale nie jakiś tam byle jaki kocyk na osiedlowym trawniku, a najprawdziwszy leśny festyn rodzinny! Z ogromnymi bańkami, piłkarskimi rozgrywkami i kopalnią błota na błotne kotlety. I oczywiście górą pysznego jedzenia, które należało najpierw przygotować. A jako, że każda rodzina przygotowywała jakieś danie, Basia już dzień wcześniej zagoniła rodzinę do smażenia stosu naleśników. I drugiego stosu do zjedzenia natychmiast, w końcu szykowanie pikniku wymaga dużej dawki energii!Co jednak, jeśli bańki nie będą chciały wychodzić, a Misiek Zdzisiek zaginie bez wieści? Czy jest jakaś szansa, by ocalić dzień pikniku?

Nie wiem, jak to możliwe, ale pojawiło się już tyle przygód Basi, a każda kolejna jest równie fajna. Oczywiście mamy swoich faworytów, zdarzały się też pozycje, które u nas akurat „nie zagrały”, ale każda kolejna „Basia” prezentuje tak samo wysoki poziom i to już kolejna, do której z przyjemnością wracamy. Stanecka&Oklejak&Basia to po prostu trio idealne i już od lat literacki fenomen w naszym domu.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

1 komentarz:

  1. Mój chrześniak bardzo lubi seria o Basi i zawsze czeka z niecierpliwością na kolejną jej przygodę. 😊

    OdpowiedzUsuń