poniedziałek, 7 listopada 2016

My Little Pony. Kalendarz 2017

Ilustrator: Hasbro
Tytuł: My Little Pony. Kalendarz 2017
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 160
Ocena: 8/10
Wiek: 6+

Opis:


Spędź cały rok z twoimi ulubionymi bohaterami z Ponyville! Świętuj razem z nimi imieniny, urodziny i planuj wakacje! Kolorowe kucyki przygotowały dla ciebie cenne wskazówki na każdy miesiąc, dzięki którym twój każdy dzień będzie wyjątkowy. W tym kalendarzu znajdziesz miejsce na ważne notatki i adresy przyjaciół, a także na zapisanie wielu pomysłów na spędzenie wolnego czasu!

Recenzja:

My Little Pony nie muszę przedstawiać nikomu. Te małe kucyki, za sprawą ciepłych historii o mocy przyjaźni i przeuroczych bohaterek, zawładnęły światem nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Sama jestem wielką fanką zarówno kreskówki, jak i komiksów z tej serii, dlatego z przyjemnością powitałam w swoich progach kalendarz z Twilight Sparkle oraz jej przyjaciółkami. 

Kalendarz nie różni się za bardzo formą od innych kalendarzy dla młodszych, z którymi wcześniej miałam do czynienia. Na pierwszych stronach wita nas wesoła Rainbow Dash z napisem ten kalendarz należy do i miejscem, gdzie możemy wpisać swoje imię lub pseudonim, o ile mamy na to ochotę. Kolejne strony przeznaczone są standardowo dla planu lekcji, kalendarza z wyszczególnionymi dniami i miejscem na ważne informacje oraz adresownika. Naturalnie, to nie wszystko. Niemal każdego tygodnia spotyka nas informacja o zabawnym lub atrakcyjnym dla młodego człowieka święcie, m.in. Dniu Miłośników Książek, Międzynarodowym Dniu Gier czy też Dniu Smoka. No dobra, to ostatnie święto zainteresuje (a właściwie już zainteresowało) przede wszystkim Spike'a.

Przed każdym miesiącem znajdują się również rady miesiąca od każdej z bohaterek My Little Pony. Rainbow Dash zdradza między innymi sekrety na dobrą kondycję, Apple Jack proponuje krótki kurs hodowania cytryn, a Fluttershy częstuje nas przepisami na zdrowe przekąski. Nie brakuje tutaj tipów od Księżniczek Celestii i Luny oraz - naturalnie - Spike'a! Ten nietypowy smok proponuje naprawdę praktyczne rozwiązania na przetrzymywanie drobiazgów. 


Kalendarz z My Little Pony to niezwykle kolorowa i pozytywna pozycja skierowana przede wszystkim do dzieci, choć i dorośli odnajdą w niej kilka ciekawych przepisów i rad, które warto wprowadzić w życie. Polecam serdecznie, dzięki temu kalendarzowi maluchy będą mogły nieco uporządkować swoje plany, a rodzice poznać kilka przydatnych ciekawostek. :)

Ten kalendarz zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz