czwartek, 15 czerwca 2017

Katie Cook, Andy Price - "My Little Pony. Przyjaźń to Magia" - tom 7

Autorzy: Katie Cook, Andy Price
Tytuł: Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia, tom 7
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 96
Ocena: 7/10
Wiek: 3+

Opis:

W pierwszej części siódmego tomu przygód kucyków panuje klimat Dzikiego Zachodu. Klaczki chcą odwiedzić Chili Pepper, kuzynkę Apple Jack. Na miejscu jednak zastają jedynie szeryfa. Okazuje się, że wiele kucyków opuściło już miasteczko, nie widząc szans na zwycięstwo w walce z bezwzględnymi złodziejami bydła. Na oczach naszych bohaterek rozgrywa się dramat, po którym zrezygnowany szeryf oddaje odznakę Apple Jack. Czy ta sprosta temu zadaniu?

W drugiej historii mieszkańcy Lasu Everfree nieoczekiwanie stają się zagrożeniem dla Ponyville. W lesie rozpoczęła się wycinka pod budowę parku rozrywki. Kucyki próbują negocjować z biznesmenem, który stoi za tym przedsięwzięciem, ale to nie jest takie proste. Trzeba wezwać do pomocy leśne stworzenia i podjąć radykalne kroki.

Recenzja:


Ciężko mi uwierzyć, że przede mną jest już siódmy tom komiksu z serii My Little Pony! Tym razem poznajemy lubiane kucyki w klimatach Dzikiego Zachodu oraz w tematyce bardzo współcześnie modnej - EKO. Co tym razem czeka nasze bohaterki? 


W pierwszej opowieści króluje postać Applejack. Już sam tytuł owej historii Dobry, zły i kucyki zdaje się nawiązywać do słynnego westernu Dobry, zły i brzydki, nie brakuje w nim również innych gagów z tworów o Dzikim Zachodzie. Autorzy fenomenalnie uchwycili w tym opowiadaniu charakter Applejack, która w roli szeryfa sprawdza się nie najgorzej. Połączenie opowieści o kucykach i westernu, choć z początku wydało mi się absurdalne, okazało się przezabawną i wciągającą opowieścią, która zdecydowanie jest - jak na razie - moją ulubioną. Starcie dobrych klaczek i prawa VS. złych, brzydkich byczków i... prawa - to jest coś!Druga opowieść, W tym sęk, opowiada o zemście Everfree. Las rozrasta się na tereny kucyków z powodu budowy nowego parku rozrywki, który z założenia - o ironio - ma promować ekologię, a tymczasem niszczy las i domy jego mieszkańców. Na szczęście na miejsce trafiają klaczki i - łącząc siły z dzikimi przyjaciółmi - stają przeciwko bezsensownej budowie, a przede wszystkim - przeciwko jej okrutnemu kierownikowi, który nie tylko rani naturę, ale i pragnie upokorzyć niektóre z postaci przy promocji swojego "dzieła"... W tej historii idealnie zobrazowany został współczesny świat i politykę niektórych firm, przede wszystkim pseudoekologię i wykorzystywanie wizerunków gwiazd w reklamach...

Siódmy tom komiksu o kucykach zaskoczył mnie niezwykle pozytywnie. Oba opowiadania są fenomenalne i nie tylko bawią czytelnika gagami i odniesieniami do współczesności oraz popkultury, ale i zmuszają do refleksji. Aż bierze mnie dziw, jak autorzy tego komiksu malują przed czytelnikiem obecne problemy i wysnuwają trafne spostrzeżenia oraz wnioski. Zdecydowanie to lektura nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych - maluchy zachwycą barwne ilustracje oraz zabawne historie o mocy przyjaźni, a dorosłych ich drugie dno. Polecam serdecznie. 

Ten komiks zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz