czwartek, 20 lipca 2017

Opracowanie zbiorowe -"Gru, Dru i Minionki. Superalbum z naklejkami"


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł:
Gru, Dru i Minionki. Superalbum z naklejkami
Wydawnictwo:
EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 32
Ocena: 8/10
Wiek: 3-7 lat

Opis:


Czy masz ochotę na pojedynek w rytmie disco? Jeśli tak, to chwyć ten superalbum i przenieś się do kolorowych lat 80.! Z tą książką na pewno nie będziesz się nudzić, ponieważ czekają na ciebie niesamowite łamigłówki, kolorowanki, labirynty i tajne akta, dzięki którym jeszcze lepiej poznasz bohaterów najnowszego filmu "Gru, Dru i minionki"! Pamiętaj, że nieprzewidywalny Balthazar Bratt nie cofnie się przed niczym, by wykonać swój arcyłotrowski plan i przejąć władzę nad światem. Dlatego tak ważna jest twoja spostrzegawczość! Miej się na baczności, bo ten nikczemnik jest naprawdę gotowy na wszystko. Twojej czujności nie mogą także uśpić minionki – choć wyglądają na potulne stworzenia, to prawdziwi siewcy chaosu…
Szukaj kawałków sera, podążaj za freedońskimi świnkami i pomóż Agnes znaleźć jednorożca! W tej książce znajdziesz także fantastyczne naklejki, z którymi ta zabawa okaże się jeszcze fajniejsza!

Recenzja:
Jeśli głęboko pragniecie, żeby wasze dziecko było bardzo zajęte przez przynajmniej pół godziny, podczas gdy Wy choć przez chwilę będziecie cieszyć się wakacjami w ciszy i spokoju, to ten album będzie waszym zbawieniem.
Bo jest w nim wszystko, czego mały odkrywca mógłby sobie zażyczyć. To przede wszystkim supertajna szpiegowska przygoda – z teczkami agentów pełnymi arcyważnych informacji do uzupełniania, odjechanymi gadżetami i misjami do wypełnienia. Ale znajdziemy tu również magiczne jednorożce, hawajskie wieńce, poczciwe świnki i naprawdę dużo sera. No i minionki. Minionki są wszędzie.
Nie ma za to miejsca na nudę, bo można przebierać i wybierać spośród wachlarza zadań i możliwości – naklejki, labirynty, kolorowanki, zgadywanki, matematyczne łamigłówki, zadania ćwiczące pamięć i spostrzegawczość, a nawet takie, które wymagają użycia kleju i nożyczek. I wielkie poszukiwanie sera.

Książeczka jest bardzo ciekawa wizualnie – sceny z filmu przeplatają się z rysunkowymi przedstawieniami bohaterów, a sama atmosfera zmienia się jak w kalejdoskopie – kilka stron utrzymanych zostało w nowoczesnych, szpiegowskich klimatach, potem nagle mamy słodkie i różowe strony serduszkowo-jednorożcowe, by już za chwilę przenieść się do szalonych lat 80., skąd ruszamy na podbój sielskiej wsi i rajskiej plaży. To praktycznie cały świat w zasięgu ręki.
A poręczna forma albumu pozwoli zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie – miękkie okładki i niewielka liczba stron sprawiają, że całość jest bardzo lekka, a wygodny format A4 zapewnia komfort dziecięcej pracy.


Jeśli już miałabym się do czegoś przyczepić, to na stronie czwartej wyłapałam błąd, który musiał umknąć podczas korekty: zdanie „Valerie bardzo działa na Gru onieśmielająco” zgrzyta mi niczym piasek w zębach. Według mnie znacznie lepiej brzmiałoby „Valerie działa na Gru bardzo onieśmielająco”. Chociaż Mistrz Yoda z pewnością by się ze mną nie zgodził ;)
I dodałabym jeszcze trochę naklejek, bo naklejek nigdy zbyt wiele!

A poza tym album jest ekstra, jako już nieco podstarzała fanka minionków sama z przyjemnością zmierzyłabym się z co trudniejszymi zadaniami. Za to moja półtoraroczna córka nie może się oderwać od naklejek i kolorowanki. Dobra zabawa łączy pokolenia.


UWAGA! Jeśli (podobnie jak ja) planujecie zabawę z dzieckiem młodszym niż 3 lata, powinna się ona odbywać pod bardzo uważną opieką osoby dorosłej. Naklejki są jednak małymi elementami, którymi łatwo się zakrztusić, a takie bąble miewają tego rodzaju głupiutkie pomysły.
Superalbum polecam raczej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodsze nie poradzą sobie z większością zadań (co oczywiście nie wyklucza dobrej zabawy).


Książeczkę zrecenzowałam dla Was dzięki uprzejmości wydawnictwa EGMONT.


2 komentarze:

  1. minionki również zaczarowały moje dzieci:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Które dziecko nie lubi Minionków i naklejek?! BANANA!

    OdpowiedzUsuń