środa, 14 lutego 2018

Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier - "O Wilku, który chciał się zakochać"


Autor: Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
Tytuł: O Wilku, który chciał się zakochać
Wydawnictwo: Adamada
Seria: Przygody Wilka
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 32
Ocena: 10/10
Wiek: 3+

Opis:

Pewnej wiosny Wilk, zainspirowany widokiem przechadzających się tu i ówdzie wzdychających par, postanawia się zakochać (a co tam!). Zakłada ekscentryczne okulary przeciwsłoneczne, uczy się na pamięć wszystkich wierszy ze słowem „kocham” i zaopatruje w bukiet kwiatów… Ale czy to na pewno najlepszy sposób na znalezienie miłości?Recenzja:


Wszystkim dzieciom dedykuję cytat z wiersza
André Bretona „Miłość przed Wami. Kochajcie!”
OL


No właśnie. W tak sympatycznym, szarmanckim i zabawnym Wilku trudno się nie zakochać. Dlaczego więc, mimo wszechobecnej wiosny, nasz bohater nie może trafić na miłość swojego życia? Idąc za dobrymi radami swoich licznych przyjaciół Wilk poczynił wszelkie starania, by wydać się bardziej atrakcyjny dla płci przeciwnej – wymył się i wypachnił, wystroił staranne, Nadrobił braki w romantycznej poezji, postarał się o wielki bukiet kwiatów, kowbojskie buty i czaderskie okulary. Z pełnym zaangażowaniem ćwiczył wpadanie w sidła miłości. A mimo to miłość jak na złość nie chce się znaleźć! Aż do momentu, w którym zostanie przez nią dosłownie stratowany. 
 
 


Pełna ciepłego humoru historia tłumacząca najmłodszym czytelnikom o czym tak właściwie w tym całym „zakochaniu” chodzi. Jest trochę o nogach jak z waty i sercu tłukącym się w piersi, dużo o staraniach i samozaparciu i bardzo dużo o przyjaźni i chęci pomocy. I przede wszystkim o byciu po prostu sobą i szukaniu własnej wartości.  Bo dla tych, którzy nas kochajądla miłości, wcale nie trzeba się specjalnie stroić.

Niesztampowa, mądrze opowiedziana, bardzo pozytywna książeczka z fantastycznymi ilustracjami, które wciąż jeszcze górują nad tekstem. Choć strony są już papierowe, dzięki lakierowaniu wciąż wykazują pewną odporność na lepkie dziecięce łapki. Książka jest cienka, w delikatnie usztywnianej okładce, dzięki czemu jest bardzo lekka i nie zabiera wiele miejsca w dziecięcej biblioteczce (i plecaczku). Choć dedykowana jest dzieciom powyżej drugiego roku życia, moja dwulatka w przygodach Wilka jest absolutnie zasłuchana. Ale podczas lektury wciąż potrzebuje pomocy rodzica, bo nie do końca radzi sobie z samodzielnym obracaniem cienkich stron. 

Pełna serduszek, z buzi buzi i gili gili w każdym zakątku wilkowego lasu i poradnik idealnego amanta jednocześnie. Na Walentynki jak znalazł!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz