wtorek, 13 lutego 2018

Barbara Supeł, Beata Woźniak - "Księga Baśni"

Opracowanie: Barbara Supeł 
Ilustracje: Beata Woźniak
Tytuł: Księga Baśni
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 128
Ocena: 8/10
Wiek: 4-5 lat

Opis:

Żadne dziecko nie powinno iść spać bez bajki!
Zbiór pięknie zilustrowanych baśni, które zachwycą najmłodszych czytelników. 
„Księga baśni" zawiera ponadczasowe baśnie: Calineczka, Królowa Śniegu, Kopciuszek, Kot w butach, Jaś i Małgosia.
Daj ponieść się niesamowitym historiom!

Recenzja:

Są baśnie, które wypada dzieciom znać. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie dzieciństwo bez Kopciuszka albo Czerwonego Kapturka? Ja absolutnie nie! Te historie towarzyszyły w młodości niemal każdemu, kształtując go, bawiąc i rozwijając wyobraźnię, dlatego... warto przekazywać je dalej, z łezką nostalgii w oku, prawda? 

Księga Baśni opracowana przez Barbarę Supeł to spory rozmiarami zbiór dwunastu opowieści. Spotykamy tu historie takie jak: Calineczka, Czerwony Kapturek, Dzielny oławiany żołnierzyk, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Kot w butach, Królewna Śnieżka, Nowe szaty cesarza, Pasterka i Kominiarczyk, Mała Syrenka, Roszpunka i Królowa Śniegu. Każda z nich urozmaicona jest uroczymi ilustracjami Beaty Woźniak, od których ciężko oderwać wzrok. Są barwne, wesołe i humorystyczne. Wystarczy spojrzeć na okładkę; czyż nie jest słodka? Sama okładka skrada w serce. 

Baśnie przedstawione są raczej krótko, każda zajmuje mniej-więcej dziesięć stron (poza Królową Śniegu - ta rozpisana jest na niemal trzydzieści!), ale nie mogę powiedzieć, że opisane są ubogo. Opracowane są w ciekawy dla dziecka sposób, akcja jest w nich niezwykle wartka, a język prosty i zrozumiały nawet dla najmłodszych. Czyni to Księgę Baśni idealną pozycją do nauki czytania lub jako opowiastki na dobranoc, choć - uwaga - na jednej raczej pociecha nie będzie miała dość. Mojej siostrzenicy (lat cztery) musiałam przeczytać trzy nim odpuściła, ale czytało mi się te bajki bardzo przyjemnie, więc... nie narzekam. Miło jest wrócić do czasów dzieciństwa!


Choć książeczka z założenia przeznaczona jest dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat, to i nieco starsze dzieciaki zatracą się w tej książeczce. Jak wspominałam - jest przepięknie wydana. Twarda oprawa, ogromny rozmiar i bogata kolorystyka robi wrażenie nie tylko na milusińskim, ale i jego opiekunie. I - co najważniejsze - zawiera w sobie historie znane i lubiane, choć - przyznaję szczerze - z Pasterką i Kominiarczykiem spotkałam się po raz pierwszy. Polecam serdecznie rodzicom, którzy pragną w przystępny sposób zapoznać dzieci chociaż z fragmentem opowieści ze swoich najmłodszych lat. 

Tę książkę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu Zielona Sowa. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz