czwartek, 17 maja 2018

"Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to Magia" - tom 11

Tytuł: Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia, tom 11
Wydawnictwo: EGMONT
Data wydania: 11 kwietnia 2018
Liczba stron: 108
Ocena: 8/10
Wiek: 6+

Opis: 

W drodze powrotnej z Abyssinii kucyki odkrywają nowe gorące źródła. Po wesołej zabawie w wodzie zaczynają zachowywać się trochę dziwnie, a nawet... złowrogo. W drugiej historii w Ponyville odbywają się wybory. Wydaje się, że Pani Burmistrz ma zwycięstwo w kieszeni. Jednak tym razem będzie miała rywala. Kiedy do wyścigu wyborczego staje Filthy Rich, wszystko się może zdarzyć!

Recenzja:

Mój Kucyk Pony: Przyjaźń to Magia to seria komiksów o przygodach przyjaciółek, które kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ja sama, mimo niemal ćwierćwiecza na koncie, jestem ogromną fanką tych uroczych, kopytkowych postaci. Z przyjemnością sięgam po kolejne pozycje książkowo-komiksowe, które są związane z tym cyklem. Tym razem w moje ręce trafił już jedenasty (!) tom komiksu o niesamowitej przyjaźni kucyków, zawierający dwie opowieści. 

W pierwszej z nich główne bohaterki serii – Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Fluttershy, Apple Jack, Rarity i Pinkie Pie – stają się… złe! Przyjaciółki zamieniają się w najgorsze wersje siebie, a ich pasje i cechy zostają wypaczone. Na ratunek rusza im Znaczkowa Liga, Księżniczka Luna i Zecora. Czy zła magia nie wystawi Księżniczki Luny na pokusę? I czy uda się im powstrzymać złowrogie bohaterki? 

- (…) Wszystkie wiele przeszłyście, ale wierzę, że wasza przyjaźń poprowadzi Was naprzód. Przyjaźń, która woda na szczęście popsuła.
- Na szczęście Księżniczko? Dlaczego tak mówisz? 
- Bo gdyby cała wasza szóstka była zła i współpracowała… nie mam wątpliwości, że byłybyście nie do zatrzymania. 


Druga opowieść dotyczy wyborów na burmistrza, do którego startuje znana nam z serii Pani Burmistrz i Filthy Rich – bogaty kucyk. Kucyki, urzeczone obietnicami tego drugiego, wybierają oczywiście tego drugiego, ale wkrótce okazuje się, że jego słowa były bez pokrycia. Na domiar złego w Ponyville nie dzieje się dobrze – stopniowo się zapada. Czy Filthy Rich zmieni swoje nastawienie? I co (lub kto) terroryzuje Ponyville? Odpowiedzi zarówno na te, jak i wcześniejsze pytania poznacie w tym komiksie! 

- Nie można obiecywać, że nigdy nie zdarzy się nic złego. Ale można obiecać, że postaramy się wszystko poukładać! 

Obie historie ogromnie mi się podobały, choć to pierwsza z nich zdecydowanie skradła mi serce – grafikami i scenariuszem jest zdecydowanie lepsza. Każdy z nas ma mroczną stronę, każdy z nas bywa złowrogi – nie powinniśmy się tego wstydzić, a starać się to zmienić, walczyć z tym. Druga opowieść jest bardzo polityczna – autorzy puszczają w niej oczka do czytelnika raz za razem. Zresztą – w pierwszej historii również nie brakuje easter eggów i humoru (zła Pinkie Pie wciąż jest zabawna). Świetnie się przy nich bawiłam. 

Mój Kucyk Pony: Przyjaźń to Magia 11 – to kolejna znakomita dawka przygód przyjaciółek. Opowieści zawarte w tym komiksie są pełne przyjaźni i niebanalnego poczucia humoru, a fantastycznie kolorowe kadry nieustannie cieszą oczy czytelnika. Polecam ten komiks fanom serii i wszystkim tym, którzy lubią lekką i przyjemną rozrywkę. Ten komiks nie jest tylko dla dzieci – dorośli też spędzą przy nim miłe chwile! Nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

4 komentarze: