środa, 6 lutego 2019

Nathalie Choux - "Moje ciało. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa."


Autor: Nathalie Choux
Tytuł: Moje ciało
Seria: Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa.
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 10
Ocena: 8/10
Wiek: 0-3

Opis:

Mały czytelnik poznaje nie tylko najważniejsze części ciała, ale także emocje i czynności jakie wykonuje dziecko w ciągu dnia.

"Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.


Recenzja:

Nie da się ukryć, że nie tylko najmłodsze maluszki uwielbiają wszelkie ruchome elementy, dlatego wszelkiego rodzaju przesuwanki zawsze są w cenie. 

W kolejnej odsłonie serii kartonowych książeczek z przesuwanymi elementami maluszki dowiedzą się co nieco o własnym ciele. Super, że poza opisaniem poszczególnych części ciała i twarzy pojawiają się również różne rodzaje zabaw i codzienne czynności, jak jedzenie, spanie, czy buziaki z mamą. Pomyślano również o wyszczególnieniu trzech najbardziej chyba popularnych emocji, a na koniec przygotowano do przećwiczenia wyrazy dźwiękonaśladowcze związane z opisywanymi w książeczce czynnościami i zachowaniami.

No i właśnie do tych emocji mam małe zastrzeżenie – wymienione są trzy: radość, złość i… płacz. Jak dla mnie, płacz nie jest emocją, tylko reakcją na emocję. Osobiście dałabym w to miejsce smutek. Niemniej jednak pomysł jest bardzo fajny. 

A tym, co najbardziej interesujące, jest możliwość poruszania paluszkiem poszczególnych elementów – oczu chłopca i dziewczynki, sylwetek dzieci na placu zabaw, czy maluszkiem, który biegnie pocałować mamę.

Podobnie jak wcześniejsze części cyklu, książka wykonana została z porządnego, grubego kartonu z bezpiecznie zaokrąglonymi rogami. Niewielki format pozwala zarówno na wygodne czytanie z dzieckiem na kolanach, jak i na „samodzielną lekturę”.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa EGMONT.

3 komentarze:

  1. Zgadzam się, że płacz to nie emocja. Jednakże płacz towarzyszy wielu emocjom, więc może tu autor poszedł na lekkie skróty. Tak czy siak - cała seria jest świetna :) przesuwanie paluszkiem to najlepsza zabawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieci uwielbiają książeczki z ruchomymi częściami. Potrafią bardzo dużo czasu poświęcić na taką lekturę.

    OdpowiedzUsuń