wtorek, 19 marca 2019

Nancy Parent - "Kubuś i Przyjaciele. Kubusiowa lekcja życzliwości"


Autor: Nancy Parent
Tytuł: Kubuś i Przyjaciele. Kubusiowa lekcja życzliwości
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019
Liczba stron: 48
Ocena: 8/10

Opis:

Przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu lubią sobie pomagać, dlatego gdy pewnego dnia Kubuś wymyśla grę w życzliwość, wszyscy ochoczo dołączają do zabawy. Ciekawe, kto wygra! Przedstawiamy nowe opowiadania o przygodach ukochanego przez dzieci i rodziców Misia, który nie raz i nie dwa zaskakuje swoją mądrością.

Recenzja:

Kubuś Puchatek to jedna z tych postaci, o których książki można brać w ciemno, zakładając, że spodobają się dzieciom. Tak będzie w zdecydowanej większości przypadków. Bo kto, nawet wśród nas, dorosłych, nie lubi sympatycznego misia o dużym apetycie na łakocie i małym rozumku? To połączenie już od wielu, wielu lat skrada serca dzieci i to się już raczej nie zmieni. Tym bardziej, że Kubuś nie jest jedyną fajną postacią w tej bajce. Jego przyjaciele także posiadają wszelkie przymioty, by stać się dziecięcymi ulubieńcami.

Tym razem Kubuś i spółka wzięli na warsztat ważny temat, jakim jest życzliwość wobec innych. Akcja zaczyna się, gdy trzeba pomóc Kłapouchemu, bo wielki kamień wylądował na jego ogonie, unieruchamiając jednego z moich ulubionych bohaterów tej bajki. Przyjaciele śpieszą na pomoc, a później zaczynają tworzyć istny łańcuch życzliwości - okazuje się bowiem, że w Stuwiekowym Lesie wsparcia potrzebują także inni mieszkańcy. Jak zawsze w przypadku Kubusia Puchatka jest ciepło, miło i sympatycznie. Opowieść urzeka swoją prostotą i relacjami, jakie występują między bohaterami. Czcionka jest sporych rozmiarów, więc to doskonała propozycja dla dzieci, które właśnie rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem - tekstu nie jest dużo. Na plus można zaliczyć także ilustracje - jest kolorowo i miło dla oka, a przede wszystkim tych ilustracji jest dużo, co zawsze bardzo doceniam w książkach dla dzieci. Dobrym uzupełnieniem jest twarda okładka, dzięki której książka posłuży dzieciom na dłużej, nawet gdy będą z niej korzystać samodzielnie.

Porządna pozycja do biblioteczki zarówno przedszkolaka, jak i dziecka nieco starszego. Warto na nią zwrócić uwagę, przeglądając księgarniane półki.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kubuś jak zwykle zresztą zachwyca <3 Kolorowe ilustracje, zabawne przygody i dużo radości, a tu dodatkowo mamy ważny temat - my kochamy Misia o małym rozumku, więc myślę, że przesłanie z tej książeczki trafi na podatny grunt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajka ktora kazdy z nas zna wiele osob lubi my często po nia siegamy i czytamy opowiadania o kubusiu

  OdpowiedzUsuń
 4. Kubuś zawsze na czasie. Syn za nim szaleje.🌞

  OdpowiedzUsuń