piątek, 23 sierpnia 2019

Opracowanie zbiorowe - "Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa. Kotociaki" + "Kot-o-ciaki. Kształty. Nauka i zabawa "Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa. Kotociaki + Kot-o-ciaki. Kształty. Nauka i zabawa Kotociaki
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 20 + 20
Ocena: 8/10

Opis:

Trzy urocze kotki: Krakers, Budyń i Pianka przeniosły się z popularnej kreskówki do… książeczki o cyfrach. „Jeden, dwa, trzy - uczysz się liczyć ty!”  

"Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa” to książeczka edukacyjna dla najmłodszych, zapoznająca maluchy z cyframi od 1 do 10. Maluchy w towarzystwie wesołych kotków, uroczych i zabawnych ilustracji przyswajają pierwsze lekcje matematyki. 

 Książeczka „ Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa” została wydana z myślą o najmłodszych:  
- zawiera figlarne i bliskie maluchom przykłady, 
- wykonana z grubej tektury przetrwa nawet najbardziej wymyślne dziecięce eksperymenty, 
- przewodnikami po świecie cyfr są Kot-ociaki, znane i lubiane postaci z kreskówki.  

„Kot-o-ciaki. Kształty. Nauka i zabawa” to książeczka edukacyjna dla najmłodszych zapoznająca dzieci z podstawowymi kształtami. Kot-o-ciaki ze znanym dla siebie poczuciem humoru rozweselają maluchy i jednocześnie je uczą.  

Książeczka „ Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa” została wydana z myślą o najmłodszych: 
- zawiera figlarne i bliskie maluchom przykłady, 
- wykonana z grubej tektury przetrwa nawet najbardziej wymyślne dziecięce eksperymenty, 
- przewodnikami po świecie cyfr są Kot-ociaki, znane i lubiane postaci z kreskówki.  

Recenzja:

Doszliśmy z córą do tego pięknego, ale i trudnego dla rodzica etapu, gdy poza poznawaniem i odkrywaniem świata jako takiego, zabieramy się za pojęcia nieco dla dziecka abstrakcyjne. O ile rozpoznawanie kształtów od dłuższego czasu idzie Zosi świetnie, to już nauka liczenia to dla mnie kwestia nieco skomplikowana - wciąż zastanawiam się, jak to zrobić, by było dobrze. Nabywamy różnego rodzaju książeczki, pomoce dydaktyczne, niektóre tworzymy też samodzielnie, by pomóc mojemu małemu człowiekowi z przyswojeniem tej niełatwej wiedzy. Tutaj jedną z pomocy są książeczki z serii Kot-o-ciaki.

Są to niewielkich rozmiarów kartonówki, dostosowane gabarytowo i materiałowo do małych rączek najmłodszych czytelników. W książeczce "Kształty", jak sama nazwa wskazuje, mamy pokazane różne kształty, ale ta publikacja ma w sobie bardzo fajną wartość dodaną - pokazuje też rzeczy z najbliższego otoczenia dziecka, które mają określony kształt. Tak więc latawiec będzie w kształcie rombu, kawałek pizzy - trójkąta, a talerz - koła. Strasznie fajne jest to, że dzięki temu schematwi może z dzieckiem wyszukiwać takie podobieństwa w domu, w parku, na ulicy, wszędzie! Osobiście to właśnie ta część podoba mi się bardziej."Cyfry" to z kolei klasyczna książeczka, gdzie na jednej stronie widneje cyfra, a na sąsiedniej - odpowiadająca jej ilość danej rzeczy. Ten schemat już znamy, ale szczerze powiedziawszy sama nie wiem, jak inaczej można by ugryźć tę tematykę. Na pewno zaletą jej publikacji, jak i całej serii jest ładna i przejrzysta grafika, co czyni te książki atrakcyjnymi w oczach maluszków.Podsumowując, jeśli jesteście na etapie zaznajamiania z kształtami i cyframi, warto sięgnąć po te książeczki. Mnie, jak już wspominałam, bardziej przypadła do gustu ta o kształtach, ale Zosi podobają się obie, a to najważniejsze.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydanictwa Egmont.

2 komentarze:

  1. Kształty z odniesieniem do przedmiotów codziennego użytku, super sprawa. Ilustracje całkiem sympatyczne. Wypada rzec, taki zestaw maluch musi mieć ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Imiona kotków mi się podobają! Fajne książeczki edukacyjne dla najmłodszych, cyfry i kształty. Kształty dopasowane do rzeczy będących wokół nas, fajna sprawa! Kolorystyka i grafika całkiem przyjemne a także wykonanie.

    OdpowiedzUsuń