piątek, 13 września 2019

Urszula Kozłowska - "Zwierzęta sawanny. Flamaster wodny"


Autor: Urszula Kozłowska
Tytuł: Zwierzęta sawanny. Flamaster wodny
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 10
Wydawnictwo: Wilga
Ocena: 10/10

Opis:

Seria książek do czytania, oglądania i malowania.

Wybrane elementy na stronach książek – białe – pokryte są specjalną powłoką, która po pomalowaniu jej wodą nabiera koloru. Dziecko maluje wodą, a kolory same się pokazują na ilustracji. Do każdej książki dołączony jest specjalny pisak do napełnienia go wodą, który umożliwia dziecku malowanie. Po wyschnięciu stron kolory znów giną, a dziecko może pomalować obrazek ponownie. W każdej książce jest także wesoła rymowana historyjka opowiadająca o tym, co dziecko widzi na obrazkach.

Recenzja:


Kolorowanki wodne to coś, co już dobrych kilka miesięcy temu sprawiało radość mojej wtedy około rocznej córze. Machanie pędzlem po kartce, która w magiczny sposób nabiera kolorów - które dziecko potrafiłoby się temu oprzeć. Tyle że w kolorowankach wodnych, z którymi się dotychczas spotykałyśmy, było tak, że to jednorazowa zabawa - kilka maźnięć wodą i koniec zabawy. No i zamoczony papier szybko ulegał zniszeniu.

W przypadku wodnych flamastrów jest zupełnie inaczej. Do nas trafiła część o zwierzętach zamieszkujących sawannę, bo lubimy taką tematykę, ale warto dodać, że istnieje cała seria tych książeczek. Pomysł na książkę jest bardzo trafiony, bo na każdej stronie znajdziemy różne zwierzaki oraz... puste, białe miejsca, które aż proszą się o kolor. W tym celu należy napełnić specjalny, dołączony do książki flamaster najwyklejszą pod słońcem wodą. Następnie białe pola zamalowujemy napełnionym flamastrem, pod wpływem wody ukażą się nam kolejne zwierzęta oraz inne elementy krajobrazu sawanny.

Moja córka bardzo lubi ten rodzaj zabawy. Sama wyrywa się nawet do napełniania flamastra. A kiedy już pomaluje, cieszy się, gdy stopniowo, po kilku minutach, pola znów stają się białe. Dzięki temu można bawić się do woli, bo książka jest wielokrotnego użytku. Dodatkową zaletą jest fakt, że wszystkie strony w tej publikacji są wykonane z grubej tektury, więc nie ulegają zniekształceniom pod wpływem wody.To pierwsza, ale na pewno nie jedyna książka z tej serii w naszym domu. Z przyjemnością sięgniemy po kolejne, bo dostępne tytuły są interesujące i zróżnicowane tematycznie.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

3 komentarze:

  1. Bardzo mi się spodobała ta książeczka malowana. Myślę że idealna dla synka. Szczególnie że można malować ponownie. Muszę się za nią rozejrzeć

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż by sie chciało samej wrócić do dzieciństwa dla takiej książeczki. Fantastyczna. Super że pomalowane obrazki wysychają i po jednym pomalowaniu nie trzeba jej wyrzucać. Bardzo fajny też pomysł na prezent. Będę pamiętać o niej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Podoba mi się ten pomysł na malowanie,mój siostrzeniec widzę, że kredkami czy farbkami to chwilkę się pobawi i tyle a z tym? To może by się dłużej zabawił, muszę w końcu kupić i sprawdzić!

    OdpowiedzUsuń