środa, 30 października 2019

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - "Basia do słuchania"


Autor:
Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Tytuł: Basia do słuchania
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 272
Ocena: 10/10
Wiek: 3-7 lat

Opis:
Basia uważa, że „wspólne słuchanie książek to jedna z najmilszych rzeczy, jakie istnieją na świecie“! Na pewno inną taką rzeczą jest ich czytanie, a jeśli można robić na przemian jedno i drugie, to wtedy prawdopodobnie mamy do czynienia z pełnią szczęścia!

Recenzja:

Straszna ze mnie gapa, ale przyznaję się, że zamawiając „Basie do słuchania” spodziewałam się znaleźć w paczce pudełko z płytą CD z audiobookiem. Wyobraźcie więc sobie moje pozytywne zaskoczenie, gdy wyjęłam… książkę. I to najbardziej tłuściutki zbiór opowiadań z Basią w roli głównej, jaki widziałam. Super sprawa, bo przecież równie istotne, co czytany tekst, są tutaj niepowtarzalne ilustracje Marianny Oklejak. 


Jako, że jesteśmy z córką fankami tych dużych, pojedynczych książeczek o Basi, część opowiadań z tej książki i płyty gości już na naszej półce, część natomiast jest nam jeszcze zupełnie nieznana. Najwyższy czas to nadrobić! Na ten zbiór składa się bowiem aż 11 basiowych przygód, czyli ponad 250, bogato przetykanych ilustracjami stron i prawie dwie i pół godziny słuchania! Nawet najdłuższa podróż nie będzie nam straszna z taką pomocą. Szczególnie, że moja córa okresowo uwielbia jedną wybraną basioprzygodą i najchętniej słuchałaby jej na okrągło. Odetchnę więc może z ulgą, bo teraz za drugim i każdym kolejnym razem wystarczy nacisnąć „play”. Albo wysprycić się jeszcze bardziej i zapętlić ulubione nagranie czytane przez Marię Seweryn. Jedyny minus jest taki, że tym razem na nagranie nie załapała się nasza ulubiona cześć, czyli „Basia i basen”.

Na płycie znajdziemy natomiast następujące historie:
„Basia i przedszkole”
„Basia i bałagan”
„Basia i taniec”
„Basia i kolega z Haiti”
„Basia i opiekunka”
„Basia i gotowanie”
„Basia i podróż”
„Basia i alergia”
„Basia i biwak”
„Basia i plac zabaw”
„Basia i słodycze”.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich basioholików i ich wymęczonych czytaniem rodziców. Na podróż i na dobranoc, dla dzieci i dla całej rodziny!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

2 komentarze:

  1. Super pomysł z płytą do słuchania, do auta na podróż nada się idealnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł połączenia książki i płyty 😁 sama czasem mam dość gdy synek przynosi te same bajki które już prawie na pamięć znam więc byłoby to super rozwiązanie

    OdpowiedzUsuń