wtorek, 26 listopada 2019

Marta Galewska-Kustra - "Pucio i Misia ubierają choinkę. Puzzle"

Autor: Marta Galewska-Kustra 
Tytuł: Pucio i Misia ubierają choinkę. Puzzle
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2019
Wiek: 2+ 
Ocena: 10/10

Opis:

Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

Nadchodzi Gwiazdka! Pucio i Misia pomagają rodzicom w przygotowaniach, pięknie przystrajając świąteczne drzewko. Do ułożenia jest duży obrazek w kształcie choinki. Opakowanie zawiera też niespodziankę: kilka tekturowych bombek z wizerunkami bohaterów książek o Puciu do zawieszenia na prawdziwym drzewku lub do przystrojenia wózka.

Recenzja:

Co w tym roku przypomniało mi o tym, że zbliża się grudzień, a wraz z nim święta? Nie były to ciężarówki Coca-Coli, czekoladowe mikołaje w sklepach ani nawet Last Christmas grane w radiu. W tym roku królował Pucio, bo gdy tylko na jednej z facebookowych grup zobaczyłam tę zapowiedź, poczułam magię świąt. I wiedziałam, że musimy te puzzle mieć. Miały co prawda poczekać do grudnia, by stać się częścią kalendarza adwentowego córy, ale cóż, cierpliwość, gdy chodzi o Pucia, nie jest moją mocną stroną.

Mamy w domu wszystkie puzzle z tym bohaterem, które do tej pory ukazały się na rynku. Z jednych córa już wyrasta, inne wciąż są na topie, eksploatowane niemal codziennie, więc mamy pewne porównanie. Te są ze wszystkich najtrudniejsze. Zapewne przez wzgląd na różnokształtne elementy, które docelowo mają utworzyć choinkę, ubieraną przez Pucia, Misię i tatę. Tak naprawdę tym, co stanowi dla nas podpowiedź, będą postacie oraz ozdoby choinkowe. I jak dla nas właśnie dlatego te puzzle są najatrakcyjniejsze z całej serii, stanowią wyzwanie, a to coś, co moje dziecię naprawdę lubi - najpierw próbuje sama, nie pozwalając się wtrącić, a jeśli się nie uda, to prosi o pomoc. 
Warto zznaczyć, że puzzle po ułożeniu są dość spore, co było dla mnie zaskakujące, bo pozostałe z tej serii raczej stanowiły niewielkie obrazki. Poszczególne elementy wykonane zostały z grubej, solinej tektury, co jest właściwe chyba dla wszystkich puzzli tego wydawnictwa. Teraz jednak Nasza Księgarnia zrobiłaś coś jeszcze, co jak najbardziej zyskało moją aprobatę - puzzle zamiast woreczków strunowych są pakowane w papier. I to jest super, bardzo popieram takie rozwiązania. 

Do zestawu dodano także tekturowe bombki z postaciami z ksiażki. Zamierzamy nimi przystroić choinkę, gdy przyjdzie do jej ubierania.

Co ja wam więcej będę pisać, jeśli lubicie Pucia, musicie mieć te puzzle w domu. To zakup, z którego na pewno będziecie zadowoleni.

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Oj ten nasz Pucio ostrze na niego pazurki 🙂 jedną książeczkę Pucia synek dostanie na Mikołaja będzie to nasze pierwsze ale nie ostatnie spotkanie z Puciem. Ten zestaw bardzo mi się podoba synek jest na etapie układania puzzli układanek więc napewno Pucio zestaw przypadłby Di gustu

    OdpowiedzUsuń
  2. W domu dwoje pucioholików 🙃 więc to propozycja 100% dla nas 😉 pięknie świąteczne!! I super,że w nieoczywistych kształtach. Mamy jedne takie z autami i sama lubię je układać,bo trzeba ruszyć głową ☺️ takie zabawki -"wymagające"- lubię!!

    OdpowiedzUsuń