piątek, 5 czerwca 2020

Justyna Bednarek - "Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość"Autor: Justyna Bednarek
Tytuł: Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 32
Wiek: 0-6 lat
Ocena: 9/10

Opis:

Dziadek i babcia Dusi bardzo się kochają. Dziewczynka jest tego pewna, bo dziadek nosi babcię na rękach (naprawdę!), a babcia piecze dziadkowi serniczki, chociaż zupełnie nie ma do tego talentu. W przedszkolu natomiast pojawia się uroczy Klaudiusz. Chłopiec chodzi w ciemnych okularach, jeździ z tatą terenówką i w dowód miłości daje Duśce lalkę – Różową Dziewczynę. Czy to jednak WIELKA MIŁOŚĆ? Tomek – najlepszy przyjaciel Dusi – ma wątpliwości. Ma je też Psinek-Świnek, który próbuje coś poradzić na miłosną aferę w czajniku…

Recenzja:

Poznałam Dusię już wcześniej, przy okazji poprzednich części serii. I mając porównanie, uczciwie przyznaję, że ta podoba mi się najbardziej. Ale jak mogło być inaczej, skoro jest o miłości? :)

A miłości - i uczuć z nią związanych - jest tu cała masa. Na pierwszy plan wybija się miłość babci i dziadka Dusi, naprawdę pięknie opisana - taka, że aż ciepło się robi czytelnikowi na sercu (temu starszemu też!) podczas lektury. No i przede wszystkim - uczucie babci i dziadka jest trwałe, trwa już bardzo, bardzo długo i wydaje się nie słabnąć, a to budujące.

Miłość pojawia się też w czajniku, gdzie trafia pewna lalka - urodziwa, acz sztuczna, zupełnie bez życia. Czy komuś uda się wzbudzić w niej jakiejś emocje? Zdradzę, że tak, ale trzeba się będzie trochę nagimnastykować, bo to niełatwe zadanie.

A co u Dusi? Fascynacja. W przedszkolu pojawia się nowy kolega. Ma tę przewagę nad pozostałymi dziećmi, że przynosi nowe zabawki, co wielu imponuje, Dusi także. Tomek, jej najlepszy przyjaciel, czuje się zazdrosny, ale też wątpi w szczerość uczuć nowego. Czy ma rację? Dusia szybko się o tym przekona. Tak więc miłość, fascynacja, zazdrość - uczuć i emocji tu nie brakuje!Ale są też piękne ilustracje, jak zresztą w przypadku całej serii.  Jest kolorowo, wesoło, a babcia i dziadek także w warstwie wizualnej książki trochę namieszali, dodając polotu ilustracjom. 

Bardzo mi się podoba - i tekst, i obraz. To moja ulubiona książka z przygodami Dusi. Córka też bardzo lubi, gdy czytamy.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Książeczka wizualnie śliczna ilustracje piękne. Porusza ona najpiękniejszą emocje czyli Miłość 😍 ale mamy też inne jak zazdrość czy fascynację. Muszę tę serię polecic dla mojej siostrzenicy Wiki myślę że polubi Dusie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dzieci nie mam, ale sama bym chętnie poczytała taką śliczną opowieść o miłości 😍 No co, mam coś z dziecka ciągle i się nie wstydzę tego 😂😂😜 Twoja recenzja zachęca by sięgnąć. Temat o miłości, pierwszych zauroczeniach, biorę w ciemno ! Uwielbiam takie historie, a te ilustracje jak wisienka na torcie ❤ I jak ja dawno nie czytałam bajek i baśni ! Oburzające 😉

    OdpowiedzUsuń
  3. Dotychczas przeczytaliśmy jedną książeczkę o Dusi i Psinku Świnku i co jakiś czas do niej wracamy,bo synek bardzo lubi opowieść o dziewczynce,która tak jak on chodzi do przedszkola. Myślę,że temat miłości podjęty w nowej książce jest bardzo trafny,bo pozwoli maluchom zrozumieć wiele na temat tego uczucia, które dotyka każdego z nas bez względu na wiek. Na pewno poszukamy w bibliotece!

    OdpowiedzUsuń