poniedziałek, 20 lipca 2020

Autor zbiorowy - "Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego"


Tytuł: Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego 
Wydawnictwo: EGMONT
Data wydania: 3 czerwca 2020 
Liczba stron: 88 
Ocena: 9/10 

Opis: 

Od bloków do kadrów, czyli Minecraft w wersji komiksowej! Ten tom zawiera historie o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdują wspólny język – o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny, a także o śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę. Te ekscytujące historie przeniosą małych czytelników do świata Minecrafta i ujawnią wiele jego tajemnic! 
Razem z postaciami fani popularnej gry będą odkrywać najodleglejsze zakątki Świata Podstawowego! 

Recenzja: 

Przyznam szczerze, że poprzedni komiks z tej serii średnio przypadł mi do gustu, ale miłość siostrzeńca do Minecrafta sprawiła, że postanowiła dać jeszcze jedną szansę temu tytułowi. I – o matko – pomiędzy poprzednim, a tym tworem różnica okazała się kolosalna, bowiem… i ja pokochałam po niej świat wspomnianej gry. 

Komiks – choć niepozorny – tym razem skrywa w sobie aż sześć historii – Grieferka, Urodziny, Opowieść Creepera, Wiedźma i Rozbójnik, Opowieść Świnki oraz Nieznany Ląd. Każda z tych historii jest niezwykle ciekawa, bowiem porusza czytelnika w rozmaity sposób (pierwsza z nich jest odrobinę straszna), ale i wiele uczy – choćby uczciwości. Warto tutaj również zaznaczyć, że są one różnorodne nie tylko pod względem historii, ale i stylu wizualnego, bowiem ten komiks tworzyło wiele autorów! Jedna z nich – Nieznany Ląd – nie posiada nawet dymków – to opowiadanie w każdym calu graficzne! 

Dawno tak świetnie nie bawiłam się przy żadnym komiksie i choć raczej z Minecraftem jestem na bakier, tak ta pozycja mnie porwała! Myślę, że to dlatego, że nie można się przy niej nudzić ani przez chwilę – obfituje w akcje, humor oraz zjawiskowe ilustracje, na których można zatrzymać oko na dłużej. Niezależnie jaka jest estetyka czytacza – z pewnością znajdzie tutaj kadry, które chwycą go za serce! I – co więcej – nie ma tutaj opowieści lepszych i gorszych – wszystkie są naprawdę dobre! 


Króciutko podsumowując, Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego to komiks niesamowity w każdym calu i fani serii z pewnością będą nim zachwyceni. Lecz nie tylko oni – to idealny tytuł do rozpoczęcia swojej przygody z tym uniwersum bardziej po literacku. Mam nadzieję, że kolejne komiksy będą utrzymane w podobnym stylu – nie mogę doczekać się już kolejnej przygody w świecie Minecrafta! Polecam z całego serducha!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz