piątek, 18 września 2020

"Bing. Magazyn 5/2020"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Bing. Magazyn 5/2020

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 36

Wiek: 2+

Ocena: 9/10

Opis:

Bogato ilustrowana encyklopedia dla przedszkolaków. Wspólnie z dzieckiem odkrywajcie otaczający go świat! Strona po stronie maluch pozna kolejne hasła związane z domem, przedszkolem, przyrodą, miastem i wsią! Kolorowe i urocze obrazki ułatwią dziecku poznawanie nowego słownictwa. Książka zawiera ponad 500 haseł z różnych dziedzin!

Recenzja:

Binga znamy i lubimy od dawna. Chętnie sięgamy po książki z jego udziałem, czasem oglądamy bajkę i ochoczo rozwiązujemy zadanka zawarte w magazynie. Córa ma własny zeszyt z różnego rodzaju zadaniami i są tam także te z magazynu "Bing" - wybrane przez nią, wycięte i wklejone.

Cenię egmontowe czasopisma dla dzieci za różnorodność i atrakcyjną dla młodego człowieka formę. Dzięki temu, że w magazynie pojawiają się postaci z ulubionej bajki, dziecko chętnie po niego sięga, przynajmniej tak jest u nas. 

Zadania zawarte w tej publikacji są mocno zróżnicowane - od kolorowania przez rysowanie po śladzie, czytanie opowieści o Bingu po wycinanie (tutaj coś ekstra, bo planety do wycięcia). Tak duży wybór aktywności sprawia, że znajdzie się tu coś dla każdego. Jeśli chodzi o poziom zadań, to niektóre według mnie są dla dzieci w wieku 3+, ale i dla młodszych pociech coś się znajdzie. 

W magazynach Egmontu często znajdują się także różne gratisy, co stanowi dodatkową atrakcję dla dziecka. W tym numerze jest to plastikowa podstawka z otworami, w które należy dopasować kształty - Binga, Suli i Pando. Mamy zatem także fajne ćwiczenie motoryki małej. I choć sama wolę zabawki drewniane, to dla młodszych dzieci ta wersja będzie po prostu poręczna.

Zdecydowanie polecam ten magazyn, my sięgamy po niego często i bardzo sobie chwalimy.

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

 1. Mój syn była fanem Binga jakiś czas temu. Kupowaliśmy magazyny z dodatkami i książki. Jedna z nich ma nadal,tytuł PREZENT URODZINOWY, bardzo mądra książeczką z przesłaniem.

  W magazynie są bardzo fajne zadania, mój syn zawsze z ochotą je rozwiązywał. Magazyn jest bardzo atrakcyjny i interesujący dla dzieci, a zawłaszcza dla fanów Bing, a zadania do wykonania są różnorodne dlatego każde dziecko znajdzie coś dla siebie

  I te dodatki. Mój syn uwielbia dodatku do magazynów.

  Choć szał na Binga u nas minął, myślę że magazyn jak i bani czy książeczki są świetne o warto po nie suegnact

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Magazynku jeszcze nie poznaliśmy ale synek poznal przygody Binga i polubił go myślę że jak spotkam magazyn zakupie go ze względu na zadania które synek lubi robić myślę że to najbardziej by go interesowalo

  OdpowiedzUsuń
 3. Chociaż Magazyn Bing dedykowany jest młodszym dzieciom, ilekroć widzę go na półkach sklepowych odczuwam do niego wielki sentyment. Synek bardzo lubił wspólne czytanie i wykonywanie zadań, a sama gazetka zapewniała świetną zabawę na długi czas, bowiem do każdego egzemplarza wracaliśmy kilkukrotnie. Zdecydowanie jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, nie znam tej gazetki. Również sama postać Bing-a jest nam nieznana. Zasadniczo do tej pory nie kupowałam moim dzieciom żadnych gazetek, więc nie znam tej formy rekreacji.
  Jednak po recenzji z ciekawości sięgnę po nią - bardzo jestem ciekawa jak moje pociechy będą się na nią zapatrywać :)

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń