poniedziałek, 7 września 2020

Pamiętnik 8-bitowego wojownika: „Podróż przez pustynię”, „Witajcie w Endzie!”

 
Tytuł: Podróż przez pustynię, Witajcie w Endzie! 
Seria: Pamiętnik 8-bitowego wojownika (komiks, tom 3 i 4) 
Wydawnictwo: Jaguar 
Data wydania: 2 września 2020 
Liczba stron: 48 + 48 
Ocena: 9/10 

Opis: 

Kolejna przygoda Runta i Blurba w komiksowej odsłonie! Nie zabraknie w niej odważnych wyczynów, niebezpiecznych wyzwań i nowych bohaterów. A wszystko w scenerii dobrze znanej każdemu miłośnikowi Minecrafta. 

Recenzja:

Bardzo się ucieszyłam na kolejne tomy Pamiętnika 8-bitowego wojownika, ponieważ to moja ulubiona seria z uniwersum Minecrafta. W pierwszych tomach komiksowej odsłony się wręcz zakochałam, a – jak się szybko okazało – kolejne tylko pomnożyły moją miłość do tworu Cube Kida i reszty. Ten cykl jest po prostu majstersztykiem pod każdym względem – i ilustracji, i fabuły, i wrażeń… 

- Jakby coś poszło nie tak, to mamy opracowaną specjalną strategię!
- Jaka to strategia?
- UCIECZKA!

Kolejne tomy nie ustępują w niczym poprzednim. Po raz kolejny przeżywamy niesamowite przygody z Runtem oraz jego paczką. Od komiksów nie można się oderwać, ponieważ stale się w nich coś dzieje. Dialogi są przezabawne, a bohaterowie znakomicie wykreowani, dzięki czemu historie czyta się z czystą przyjemnością oraz uśmiechem wymalowanym na ustach. Wkrada się tutaj również drobny dramacik – szczególnie w tomie czwartym, Witajcie w Endzie!, gdzie poznajemy powód niechęci Alberica do zombiaków. To ciekawe urozmaicenie całości, bowiem ukazane jest w postaci wspomnienia… 

Myślę, że najfajniejsze w tej serii jest to, że wspaniale pokazuje współpracę oraz nietuzinkową przyjaźń. Uczy także nieoceniania po pozorach, niekierowania się stereotypami. I stale pojawiają się nowe wątki, a także… wielki, groźny antagonista – gorszy nawet od smoka Enderu… 

Nie można zapomnieć i o wizualnej atrakcyjności tej serii. Ilustracje są niesamowicie barwne, a kreacje bohaterów sympatyczne i niebanalne, przyjemnie spędza się z nimi czas. Kadry są duże, a rysunki niezwykle wyraźne, podobne jak czcionka – treść czyta się bez trudu. Niektórym kadrom trudno się oprzeć i warto zawiesić na nim dłużej oko… 

Podróż przez pustynię i Witajcie w Endzie! to fantastyczna kontynuacja komiksowej wersji Pamiętnika 8-bitowego wojownika. Jestem przekonana, że zakocha się w niej każdy miłośnik serii Minecrafta. Jak wspominałam wcześniej, w treść przemycone są ważne lekcje dla młodego czytelnika. Niejeden maluch i nastolatek zakocha się w tej serii. Polecam z całego serducha! Nie mogę doczekać się kolejnych tomów! :)

6 komentarzy:

 1. Wiem komu podesłać linka d otej recenzji. Mój siostrzeniec lubi minecraft myślę że to seria dla niego 😉 świetny pomysł na prezent

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście nigdy nie byłam fanką komiksów. Mój syn jeszcze się nimi nie interesuje co być może za jakiś czas może ulec zmianie. Sporo się teraz słyszy o Minecraft, jednak nie będę ukrywać, że dla mnie jest to temat obcy jak UFO. Ostatnio synek zasłyszał zapewne w przedszkolu co nie co, ale na razie nie wdajemy się w szczegóły. Pewnie rok, dwa i będziemy mieć to w domu, ale na razie cieszę się, że mogłam przeczytać recenzje i być przygotowana na ten nadchodzący czas. Będę wiedziała co i gdzie szukać. Dziękuję bardzo 🙂.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dużo słyszałam o Minecraft, ale nigdy się nie zainteresowałam. Wiem że jest seria komiksów i od dzieci starszych z rodziny wiem że to hit
  Mój syn jeszcze nie interesuje się komiksami ale od kilku miesięcy Minecraftem już tak. Ogląda na kanale i opowiada mi. Czuję że będę musiała zaopatrzyć się w tę serię bo w domu rośnie mi fan Minecraft.

  Recenzja świetna, i zgadzam się z nią bo słyszałam wiele zachwytów na tym Pamietnikiem. Myślę że to jest perełka wydawnicza, którą zafascynowane będą dzieci przez najbliższe długie lata. Ilustracje i fabuła zachęcają i rozkochują w sobie nie tylko najmłodszych fanów Minecrafta, ale z tego co widzę i starszych również.

  Świetnie że kolejne tomy są na tak samo wysokim poziomie jak poprzednie. To świadczy o wysokiej klasie publikacji.
  Zabawne dialogi, świetnie wykreowani bohaterowie z pewnością sprawiają że komiksy czyta się z ogromnym zainteresowaniem.

  Jeśli fascynacja mojego synka będzie rosła, będę musiała koniecznie zaopatrzyć się w serię Pamietnika.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 4. My dopiero wkraczamy w świat komiksów. Niedawno zakupiłam pierwszą książkę z komiksem i widzę, że starsza dwójka dzieci złapała bakcyla.
  Natomiast ja właśnie odkryłam idealną książkę dla mojego męża ! Nie dość, że komiks, to jeszcze tematyka Minecrafta, a jako wisieńka na torcie - grafika.
  Jestem pewna, że ta seria spodoba się nie tylko dzieciom, ale też ich ojcom :)
  Bardzo cieszy mnie fakt, że kolejne tomy nie odbiegają jakościowo od pierwszego - niestety nie jest to normą wśród różnych publikacji.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat Minecrafta krąży w moim domu. Coś czuję, że św. Mikołaj przyniesie książki na ten temat. Cieszę się że trafiłam tu na recenzje, wiem czego szukać. Może i ja przy okazji trochę złapie bakcyla i będę rozumiała do syn mówi do mnie.

  Bardzo ciekawa seria (do której ja muszę się przekonać, choć lubię komiksy - to jest plus) i zanosi się na kolejne przygody.

  Na plus za tą serią przemawiają wartości, jakie ta seria przekazuje młodego czytelnika - przyjaźń, współpraca, zrozumienie i nieocenianie innych po pozorach i nie kierowanie się stereotypami. Myślę że o takich wartościach przydałoby się przypomnieć i dorosłym. Przyjemna seria, choć nadal nie rozumiem jej fenomenu

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń