środa, 17 lutego 2021

Orianne Lallemand - "O Wilku, który chciał zostać superbohaterem"

 Autor: Orianne Lallemand
Tytuł:
O Wilku, który chciał zostać superbohaterem
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Ocena:
8/10


Opis:

Tym razem Wilk wpadł na ekstrapomysł! Zostanie SUPERBOHATEREM!
Wystarczy odpowiednie przebranie i proszę – mamy EKSTRAFANTASTIKOWILKA!

Czy dzięki tej przemianie Wilk pomoże Grubemu Ludwikowi? Czy uratuje Wilczycę? Okiełzna rwącą rzekę? To nie będzie łatwe, zwłaszcza że nasz superbohater to SUPERGAPA!

Książka dostępna będzie w sprzedaży od 4 marca 2021 r.

Recenzja:

Bycie superbohaterem to supersprawa. Ale wcale nie taka łatwa, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka! Od samego wymyślenia supernazwy, przez zdobycie superkostiumu i poznanie swoich supermocy, aż po poszukiwanie osób w opresji wymagającej superpomocy.

Ale co to dla naszego Wilka! Superzabawnego, superspostrzegawczego i zawsze gotowego do niesienia pomocy swoim przyjaciołom. Tylko czy każda sytuacja, pozornie wymagająca pomocy faktycznie jest w sytuacji zagrożenia życia? 
 

Jak już pewnie się domyślacie, Wilk będzie z zaangażowaniem ratował tych, którzy nie zawsze tej pomocy potrzebują. Ale kiedy sytuacja zrobi się naprawdę niebezpieczna, nie jeden superbohater bez dłuższego namysłu ruszy z pomocą. Bo w końcu od tego są superprzyjaciele!

Kolejna część Przygód Wilka jak zwykle jest zabawna, świetnie ilustrowana, zaskakująca i ładująca czytelnika pozytywną energią. Nie wiem, które to już nasze spotkanie z Wilkiem, ale i ja i moja pięciolatka wciąż świetnie się bawimy.

Znalazłyśmy tylko z córą jeden drobny błąd – w pewnym momencie Wilk rusza z pomocą ślimakom, które w tekście zostały określone jako „żółwie”. Albo pomaga żółwiom, które zostały narysowane jako „ślimaki”.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada.

Książkę będziecie mogli kupić od 4.03.2012.
 

4 komentarze:

 1. Urocze ilustracje. Nie znamy osobiście serii o wilku ale już tutaj na blogu czytaliśmy o nim 🙂 i jesteśmy zaciekawieni może wkoncu uda nam się sięgnąć po przygody wilka

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna świetna część przygód Wilka. Mieliśmy okazję zapoznać się z kilkoma i wszystkie są super. Ta widzę, że nie odbiega od normy 😉, no recenzja to potwierdza. Ilustracje bardzo fajne, kolorowe. My napewno sięgniemy po tę publikację, bo Wilka bardzo lubimy 🙂 A kto nie czytał to ja gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieliśmy tą przyjemność poznać wcześniejsze książeczki o Wilku np. "O Wilku który miał humory," O Wilku który chciał się zakochać i inne części. Przygody Wilka od razu podbiły nasze serca. Wilk jest bardzo pozytywną postacią.Został " odczarowany" ponieważ do tej pory Wilk nie kojarzył się zbyt dobrze.Książeczka pięknie wydana, kolorowa,zabawna zachęca do czytania Bardzo fajny pomysł ze Wilk w tej części został Superbohaterem, który uwielbia pomagać Będziemy czytać kiedy tylko się pojawi w księgarni albo w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wilk superbohater, od razu mi bajka Bracia Koala się przypomina, oni też zawsze pomagali przyjaciołom 😍 Cudnie zilustrowana i wydana. Fajny pomysł na prezent dla dziecka w rodzinie. ❤❤

  OdpowiedzUsuń