wtorek, 2 lutego 2021

S&S Alliance - "Nad morzem. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki"; "Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki"

 

Autor: S&S Alliance 
Ilustracje: Qing Feng
Tytuł: Nad morzem. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki; Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki
Wydawnictwo: HarperKids 
Data wydania: 27.01.2021
Liczba stron: 12
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 9/10

Opis:
 
 Seria „Pierwsze Zagadki” to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. W nagrodę za odpowiedzenie na pytania dziecko otrzymuje niespodziankę. Książeczki bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę. 

Seria „Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki” to nowa, pięknie ilustrowana seria przeznaczona dla ciekawych świata maluchów. Angażujące zagadki rozwijają ciekawość dziecka, nagrody motywują i pozwalają dłużej utrzymać uwagę małego czytelnika, a rozkładane strony zapewniają dużo radości. 
***
 Te największe i najmniejsze, groźne i łagodne, cętkowane, kolorowe, puchate… wszystkie zwierzęta w zasięgu dziecięcej ręki! Zapraszamy najmłodszych do fascynującego świata zwierząt. 

Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki” to niezwykła książeczka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Rozkładane strony i interaktywne elementy zaangażują małych czytelników w rozwiązywanie prostych zagadek dotyczących fauny całego świata. „Pierwsze zagadki” to fantastyczny sposób na zdobywanie wiedzy przez zabawę. 

W książeczce „Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki” dziecko znajdzie: 
● rozkładane strony, które zwiększają zaangażowanie malucha i rozwijają motorykę małą; 
● przyjazne, kolorowe ilustracje zwierząt; 
● różnorodne, proste zagadki, które poszerzają wiedzę; 
● nagrody-niespodzianki na końcu książek za rozwiązanie wszystkich zagadek.  

Recenzja:
 
W ostatnim czasie w cyklu wydawniczym dla dzieci zatytułowanym Akademia Mądrego Dziecka pojawiło się dużo ciekawych książek. Znalazły się wśród nich też publikacje z całkiem nowej serii - Pierwsze zagadki. Jestem przekonana, że maluchów nic tak nie zachęca do myślenia, jak właśnie ta forma zabawy polegająca na pomysłowym układania tekstu. Radość dziecka wynikająca z odgadnięcia prawidłowej odpowiedzi jest naprawdę ogromna. Dzieci uwielbiają zagadki, więc z pewnością polubią także te książeczki. Jakie wyrazy będą musieli w nich rozszyfrować? Oczywiście związane tematycznie z morzem i zwierzętami. Odkrywanie nowych słów jest naprawdę pasjonujące. Ponadto publikacje te mają rozkładane strony, więc to kolejny powód do zachwytu nad nimi, ale to nie wszystko, co mają do zaoferowania najmłodszym czytelnikom. Czytajcie dalej, a przekonacie się, co jeszcze mogą w nich znaleźć.


W naszym domu uwielbiamy przeglądać książeczki dla najmłodszych. Muszę przyznać, że nie tylko dzieci są nimi oczarowane, ale także my - ich rodzice. Seria Pierwsze zagadki wydana w ciekawej formie wzbudza zainteresowanie i chociaż nie ma w niej nic skomplikowanego, to zachwyca swoją prostotą, zarówno pod względem treści, jak i jakości wydania. Poza tym w każdej książeczce, a jest ich w całej serii cztery, czeka na dzieci jakaś niespodzianka. Które dziecko tego nie lubi? Oczywiście nie zdradzę, jaki prezent w nich ukryto, żeby nie zabierać wam radości z jego odkrycia. Mogę zdradzić jedynie tyle, że mój syn był bardzo zadowolony z tych dodatków. Mamy tu zatem wykorzystany system nagradzania, który jest bardzo motywujący dla młodych odkrywców świata.

"Prowadzi przez wnętrze góry.
Jeżdżą nim pociągi i samochody.
To (...)!"

W książeczce Nad morzem znajdziemy sześc zagadek, które są związane z morzem i z podróżowaniem. Dzieci do odgadnięcia dostaną dwie podpowiedzi. Druga z nich ujawnia się po pierwszym rozłożeniu strony, rozkładając ją dalej zobaczymy, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Wówczas pojawi się także duża ilustracja przedstawiająca zagadkowe słowo. Co przypomina duże pudełko lub wielki dom pływający na morzu? Nie będę szczegółowo opisywać treści, żeby nie psuć wam tej zabawy. Ogólnie zagadki są proste i nawet trzyletnie dziecko może sobie z nimi poradzić. Większość słów jest dzieciom znana, chociaż niektóre może nieco mniej. Jednakże z pewnością każdy maluch wie, jaki pojazd wydaje dźwięk: "ciuch, ciuch". Odkrywanie słów to naprawdę fantastyczna zabawa, a wisienką na torcie okaże się tu niespodziana z ostatniej strony. 
Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki również zawiera sześc zagadek, z tym że odpowiedziami są tu nazwy zwierząt. Są to stworzenia z różnego gatunku, o większości z nich już pewnie słyszały wszystkie dzieci, jednak odgadywanie ich nazw i tak sprawi im mnóstwo frajdy. Warto oczywiście wyrazić uznanie dla dobrej odpowiedzi i zobaczyć uśmiech oraz dumę na twarzy swojego dziecka. Jakie zwierzę ma łuski, a jakie kolorowe pióra? Tutaj mogą pojawić się trudności, ale maluch szybko przyswoi sobie nową wiedzę na temat danego zwierzaka. Zatem książeczka ta ma także charakter edukacyjny. Tutaj niespodzianka jest inna niż w poprzedniej książce. Napisze tylko tyle, że jest wielokrotnego użytku. Brzmi obiecująco, prawda?

"Jest mała, zwinna i ma miękkie futerko.
Lubi jeść orzechy.
To (...)!" 

Pod względem jakości wydania książki oceniam bardzo dobrze. Niewielki minus daję im za to, że rozkładane strony są cienkie, dlatego małe dziecko może je niechcący szybko porwać. Okładka jest twarda, a tekstura środkowych stron śliska, co oczywiście ułatwia utrzymanie ich w czystości. Ilustracje są bardzo ciekawe i nieco nietypowe. Poszczególne ich części sprawiają wrażenia jakby były wycięte i naklejone na stronę. To ciekawy zabieg ilustratorski. Po rozłożeniu strony otrzymujemy duży, kolorowy obrazek, który wzbudza zainteresowanie dzieci. Jednak i tak najwięcej frajdy maluchom sprawia rozkładanie kartek.Nad morzem. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki i Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki to książeczki dla najmłodszych zawierające kilka zagadek. Mają rozkładane strony i piękne ilustracje. Można z nimi ciekawie spędzić czas, przy okazji zachęcając dzieci do samodzielnego myślenia. W serii ukazały się jeszcze dwa tytuły - Mój świat i Smakołyki
 
Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

4 komentarze:

 1. Muszę zapoznać się bliżej z cyklem Akademia Mądrego Dziecka. Ilustracje są przesliczne cała książeczka jest świetna dla małych rączek d o tego te rozkładane strony przykują uwagę smyka na dłużej. Myślę że książeczka iż zagadkami spodobają się mojemu smykowi 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejne fajne pozycje. Jednak myślę, że dla dzieci w wieku 1-3/4. Mój synek myślę, że byłby zainteresowany samą ciekawą formą tych książeczek natomiast treść już mało poważną jak dla niego. Książeczki są warte polecenia dalej innym Mamom z młodszymi dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy zobaczyłam tą recenzję "Pierwsze zagadki" od razu spodobał mi się pomysł żeby połączyć książeczki z ciekawymi pytaniami dla maluchów. Dzieci uwielbiają zagadki ,odgadywanie I miło spędzony czas z rodzicami.Bardzo fajne jest to ,że dziecko jest zaangażowane ćwiczy I rozwija małą motorykę co u dzieci jest niezwykle istotne.Kolorowe ilustracje zachęcają do oglądania, dzieci wzbogacają swoje słownictwo. Z przyjemnością polecimy znajomym

  OdpowiedzUsuń
 4. To się chwali wydawnictwu że wydaje interaktywne książeczki dla najmłodszych. Ile przy tym zabawy, ile radości, emocji, bawiąc uczyć to najpiękniejsze i najważniejsze co może dawać naszym dzieciom i nam samym literatura. Wspaniałe ! 😍

  OdpowiedzUsuń