wtorek, 23 marca 2021

Marcin Dudek - "Feluś i Gucio grają w sylaby"


 Autor: Marcin Dudek

Tytuł: Feluś i Gucio grają w sylaby

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba graczy: 1-4

Wiek: 5-105 lat

Ocena: 10/10

Opis:

Feluś i Gucio zapraszają do wspólnej zabawy w układanie sylab! Ta gra edukacyjna, przepięknie ilustrowana przez Mariannę Schoett, daje możliwość układania dwu- oraz trzysylabowych słów, a opisane w instrukcji warianty różnicują rozgrywkę, czyniąc każdą niepowtarzalnym przeżyciem.

W pudełku są 4 unikatowe plansze (na rewersie każdej z nich znajdują się nowe trzysylabowe hasła), 60 płytek z ilustracjami i 48 dwustronnych płytek z sylabami. Dołączony do zestawu separator sprawi, że po zabawie każdy element gry będzie miał swoje miejsce i nową zabawę będzie można rozpocząć błyskawicznie!

Recenzja:

Felusia i Gucia poznałyśmy z córką już jakiś czas temu przy okazji książki o adaptacji przedszkolnej, później sięgnęłyśmy także po część o emocjach, bo to bardzo lubiana przez nas tematyka. W obu przypadkach były to spotkania udane. Byłam ciekawa, w jaki sposób znani i lubiani bohaterowie książek będą wprowadzać dzieci w świat sylab. I teraz, po zapoznaniu się z tą grą, stwierdzam, że robią to w sposób niesamowicie przyjemny i atrakcyjny!

Do dyspozycji mamy kilka różnorodnych plansz oraz mnóstwo kafelków z sylabami i obrazkami. Niektóre plansze posiadają specjalne miejsce na położenie wybranego obrazka oraz puste pola obok na konkretne sylaby, inne obrazek mają już nadrukowany, podobnie jak jedną z sylab (nie zawsze początkową), a zadaniem dziecka jest znalezienie pozostałych brakujących sylab. Możliwości zabawy jest sporo, zwłaszcza że różnią się także kafelki z obrazkami, nie tylko nadrukowanym rysunkiem - jedne mają pod rysunkiem podpis, co stanowić będzie sylabową podpowiedź dla młodszych dzieci, inne podpisu nie mają, a więc staną się prawdziwą gratką dla starszych pociech. Kafelki, dzięki specjalnym przegródkom, można łatwo posegregować i trzymać w porządku.


Bardzo lubię i cenię gry, w których można stopniować trudność, bo wtedy wiem, że raz kupiona gra posłuży na długo, że dziecko nie wyrośnie z niej lada moment. To trochę taki zakup na lata, tym bardziej że wszystkie elementy zestawu są wykonane z solidnej, grubej tektury. Jeśli znacie inne produkty wydawnictwa Nasza Księgarnia, tj. puzzle czy książki, to wiecie, o czym mówię. W każdym razie jakość na pewno was nie rozczaruje.

Dużą zaletą jest to, że można bawić się w pojedynkę, ale można także w kilka osób, to też daje nam spore pole manewru, jeśli chodzi o dobór zabaw. Kafelki z sylabami można także wykorzystać do innych aktywności, gdzie staną się one wartościowym i atrakcyjnym materiałem edukacyjnym. 

Polecam nie tylko do zabawy w domu, ale także w przedszkolu czy w gabinetach logopedycznych. Feluś i Gucio oswoją dzieci z dość skomplikowanym zagadnieniem sylab i sprawią, że nauka będzie przyjemną zabawą.

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

4 komentarze:

 1. Już zapisuję te grę. Uwielbiamy z synkiem edukacyjne gry a jeśli mogą posłużyć nam na dłużej tym lepiej. Do tego solidne wykonanie same plusy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo to coś dla nas. My czytamy na razie metodą globalną. Litery synek zna od dawna, sylaby nie do końca a nawet jak je zna to jeszcze nie zbiera tego w całość. Ta gra byłaby dla nas idealna. Mamy już takie sylabowe gry edukacyjne ale tą chętnie do siebie zaprosimy. Muszę się za nią rozejrzeć. Dziękuję e ciekawą podpowiedź 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za recenzję. Od jakiegoś czasu zastanaiwałam się nad zakupem. Teraz nie mam już wątpliwości.😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za recenzję

  Felusia i Gucia znamy z książek, zarówno o emocjach jak i adaptacji przedszkolnej, choć ta akurat nie hyla nam potrzebna.

  Świetnie że na bazie książek powstała gra, i to przeznaczona dla całej rodziny.
  Świetna gra edukacyjna, przepięknie zilustrowane, która daje możliwość tworzenia dwu i trzysakibych wyrazów. Podoba mi się że są różne opcji gry, a przy okazji mamy tu idealny przykład nauki przez zabawę. Wiedza w ten sposób przyjemniej i łatwiej się przyswaja. Chętnie i mu po taką grę sięgniemy.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń