czwartek, 29 kwietnia 2021

Andy Hirsch - "Koty - natura i wychowanie"

Autor: Andy Hirsch
Ilustrator: Andy Hirsch
Tytuł: Koty – natura i wychowanie
Cykl: Naukomiks
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 14 kwietnia 2021
Liczba stron: 128
Ocena: 10/10

Opis:

DLACZEGO KOTY MRUCZĄ? Po co lampartom cętki? Czy trzymanie lwa w domu to dobry pomysł? Jak te drapieżniki, wyposażone w zęby, pazury i umiejętności pozwalające im przeżyć w niemal każdym środowisku, stały się towarzyszami ludzi? Dowiedz się więcej o naszych pręgowanych i łaciatych przyjaciołach. Poznaj zarówno malutkiego ocelota chilijskiego, jak i potężnego tygrysa oraz odkryj, co czyni twojego kociaka tak wyjątkowym.

Wszystko wyjaśni ci Fasolka, kotka, która zanim znalazła bezpieczny dom, dobrze wiedziała, jak to jest mieć pusty brzuszek. Znajdź plamę słońca i wyciągnij się wygodnie – NADSZEDŁ CZAS MRUCZKÓW!

Recenzja:

Naukomiks to jedna z ciekawszych propozycji edukacyjnych od Naszej Księgarni. Ta seria zawojowała serce mojego siostrzeńca, który wprost kocha historie obrazkowe. Koty – natura i wychowanie to już trzeci książeczka tego typu w naszej biblioteczce i… zdecydowanie można ją nazwać najurokliwszą!

W tym tomie – jak można się zorientować po samym tytule – zostajemy oprowadzeni po kocim świecie oraz wszelkich jego aspektach. Naszą przewodniczką jest urocza kotka, Fasolka, która jest niezwykle pocieszną istotą. Opowiada nam zarówno o podstawowych informacjach na temat kotów dużych i małych, jak i zdradza odpowiedzi na pytania, które bez wątpienia głowią niejednego małego czytelnika (a nawet czasem dużego). Wiedza jest przekazana w sposób lekki i prosty, a do sympatycznych kotowatych bohaterów nie sposób się nie uśmiechnąć. Oczywiście, jak to w pozycjach dla dzieci, znalazło się tutaj także miejsce na mnóstwo humoru i zabawy oraz pomoc w zrozumieniu treści – na ostatnich stronach znajduje się słowniczek, w którym znajdują się trudniejsze pojęcia (jak np. genotyp) oraz wyjaśnienia kocich zachowań.


W książce zakochać się można nie tylko przez przyjemnie przekazaną wiedzę, ale i kolorowe, kreskówkowe ilustracje. Choć są zabawne i dziecięce, tak doskonale przedstawiają poszczególne gatunki kotowatych, z uwzględnieniem ich natury (no, pozbawionej scen przemocy). Z tych rysunków także można wyciągnąć co-nieco wiedzy oraz poszerzyć swoje pojęcie – choćby o rozpoznawanie poszczególnych kocisk. Pozwalają one także utrwalić wiedzę dla bardziej wzrokowych dzieci – mi zawsze było łatwiej uczyć się przez barwne rysunki, niż suche wiadomości.

Króciutko podsumowując, Koty – natura i wychowanie to fenomenalna wyprawa w koci świat u boku przesympatycznej kotki. Jestem przekonana, że każdy mały kociarz zakocha się w tej książeczce, bo jest po prostu zjawiskowa, a jej treść uczy i bawi. Polecam z całego serca! <3

P.S. Siostrzeniec został po tej książce kociarzem i zażyczył sobie pluszowego geparda. XD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz