piątek, 14 maja 2021

Emilia Dziubak - "Rok w lesie. Memo", "Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci"


 Autor: Emilia Dziubak

Tytuł: Rok w lesie. Memo + Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba elementów: 24 + 20

Wiek: 2+ 

Ocena: 10/10

Opis:

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego "Roku w lesie"! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci.

Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. 

"Rok w lesie. Memo" pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że gra w memo będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny.

Pudełko zawiera 24 duże kafelki, czyli 12 par.


Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego "Roku w lesie"! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci.

Piękne i trwałe dwuelementowe puzzle z mieszkańcami lasu. 

Zabawa polega na łączeniu rodziców z dziećmi. Wśród par znalazły się niedźwiadki, jeże, żubry, ryjówki czy szopy. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. 

Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci zachęcają do poznawania nowych zwierząt, a także rozwijają wyobraźnię i ćwiczą dokładność i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że to doskonały pomysł na prezent. 

Pudełko zawiera 20 dużych elementów, czyli 10 par do ułożenia.

Recenzja:

Znacie "Rok w lesie"? To chyba najpopularniejsza część znanej i lubianej serii, w naszym domu książka ta gości od dawna. Ale nawet jeśli nie kojarzycie tej konkretnej publikacji, to zapewne nie jest wam obca twórczość Emilii Dziubak, która stworzyła ilustracje do wielu przepięknych książek dla dzieci w różnym wieku. Jej kreska totalnie do mnie przemawia, to jedna z moich ulubionych ilustratorek. 

Tym razem jej ilustracje znalazły się także na kartonikach do gry w memo oraz na puzzlach, w których zadaniem dziecka jest dopasowanie zwierzęcych dzieci do ich rodziców. W przypadku memo mamy do odkrycia 12 par zwierzaków, jeśli chodzi o puzzle - jest to 10 obrazków do ułożenia, czyli 20 elementów, bo jeden obrazek składa się z dwóch części. Warto zaznaczyć, że puzzle nie mają klasycznego, prostokątnego kształtu - są one docinane do kształtu zwierzaków i to uważam za świetny pomysł i dużą zaletę!
Jeśli macie w domu jakiekolwiek puzzle z Naszej Księgarni, to pewnie wiecie, jak to jest z ich jakością - są wykonane z porządnej tektury, nie wyginają się, nie rozwarstwiają, nie wycierają. No po prostu są naprawdę bardzo dobrej jakości. I tak samo jest w tym przypadku - i memo, i puzzle nie rozczarują pod względem jakości i wykonania.

Bardzo polecam te zestawy wszystkim, którzy mają w domu dzieci w przedziale wiekowym 1,5-4 lata. Już z maluszkiem można próbować tych zabaw, 2-3 lata to taki optymalny wiek, ale myślę, że i czterolatek będzie zadowolony. Bardzo, bardzo polecam!

Zestawy zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

2 komentarze:

  1. Cudowne cudowne ilustracje od razu ma sei chęć po nie sięgnąć

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne te puzzle i ta gra memo.Uwielbiamy książki i dodatki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia zawsze zachwycają, są cudnie wykonane i bardzo dobrej jakości więc mogą dlugo przynosić radość dzieciom.Ilustracje pani Emilii Dziubak są wyjątkowe. Memo uczy spostrzegawczości, ćwiczy pamięć i koncentracje.Puzzle będą dla dzieci nie lada gratką.

    OdpowiedzUsuń