niedziela, 4 lipca 2021

Emily Hawkins, Lucy Letherland - "Atlas oceanicznych przygód"

Autor: Emily Hawkins
Ilustracje: Lucy Letherland
Tytuł: Atlas oceanicznych przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2 czerwca 2021
Liczba stron: 88
Ocena: 10/10

Opis:

Dzięki temu przepięknie ilustrowanemu przewodnikowi poznasz najbardziej fantastyczne istoty mieszkające w morzach!

Przygotuj się do zanurkowania w oceanach i odkryj różnorodność życia w morskich głębinach. Powędruj przez Ocean Spokojny z żółwiami skórzastymi, zdrzemnij się z wydrami morskimi i wykąp w lodowatej wodzie z morsami – przeżyj masę fantastycznych przygód wśród spienionych fal i na dnie oceanu.

Dzięki każdej z ponad trzydziestu przedstawionych scen młodzi miłośnicy przyrody poznają mnóstwo ciekawych faktów.

Recenzja:

Podmorska przygoda? Oj, takiej propozycji odmówić nie można! Wydawnictwo Nasza Księgarnia po raz kolejny zaskakuje czytelników pięknym atlasem przygód autorstwa Emily Hawkins i Lucy Letherland – tym razem o tematyce oceanicznej. I – jak zapewne się domyślacie – prezentuje się on fenomenalnie pod każdym względem!

Mój siostrzeniec od razu ukradł tę książkę do swojego pokoju – co już samo w sobie jest bardzo dobrą rekomendacją tej serii. Nie ma się czemu dziwić – duży format, barwne i zabawne ilustracje, niesamowite stworzenia i ciekawostki, mapki i przystępna treść – tak w skrócie można opisać atuty Atlasu oceanicznych przygód. Musicie jednak wiedzieć, że Emily Hawkins jest naprawdę fantastyczną opowiadaczką faktów morskich (i nie tylko), dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś, o czym dotychczas nie wiedział. Czytałam tę książkę równie zafascynowała, co dziesięciolatek i oboje świetnie się przy niej bawiliśmy – bo i zabawa jest tu wskazana, gdyż na ostatnich stronach znajdują się wycięte kadry, fragmenty scen, do odnalezienia na ilustracjach!


Ciekawostki tu przedstawioną dotyczą całego świata i skupiają się nie tylko na świecie podwodnym, ale i okołowodnym. Każdy rozdział poprzedza mapka, która informuje czytelnika, o jakim regionie świata będzie mowa – i gdzie dane stworzenia spotkać można. A i same sceny – że tak powiem – mają niezwykle pocieszne nazwy - m.in. - nurkowanie w głębinach z nurzykami polarnymi, szybowanie z burzykami, robienie przedstawienia z mątwą. Oj – krótko mówiąc – jest o czym czytać! Mojego siostrzeńca najbardziej zaintrygowała kolosalna kałamarnica, wręcz nie dowierzał w jej istnienie. Aż musieliśmy poszukać informacji i zdjęć prawdziwych w sieci! I – skoro jesteśmy przy treści – warto zwrócić uwagę, że ostatni rozdział poświęcony jest ekologii, gdyż oceany zdecydowanie są w niebezpieczeństwie. Cieszę się, że poza ciekawostkami, znalazło się tutaj także miejsce na poruszenie tak ważnego tematu.


Atlas oceanicznych przygód to pozycja idealna dla każdego miłośnika morskich wojaży. Z tej książki można dowiedzieć się naprawdę wielu interesujących rzeczy, a przy tym wyśmienicie spędzić czas z dzieckiem. Jeśli szukacie czegoś fascynującego, od czego oderwać się nie sposób – polecam z całego serca! Jestem przekonana, że tak jak my będziecie namiętnie studiować ilustracje, odnajdując w nich niesamowite detale!

1 komentarz:

  1. Morskie podróże przeżywane w zaciszu domowym, czego chcieć więcej 😍 Wspaniała rozrywka dla małych i dużych czytelników, i dobrze, że został w tym atlasie poruszony temat zanieczyszczeń oceanów, bo jeśli my nie będziemy edukować naszych pociech czy podopiecznych o ekologii, o tym jak ważne jest dbanie o wspólne środowisko, to kto ? 😉

    OdpowiedzUsuń