piątek, 6 sierpnia 2021

"Świerszczyk Reporter 2/2021"


 Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Świerszczyk Reporter 

Numer wydania: 2/2021

Wiek: 6-9 lat

Liczba stron: 60

Ocena: 9/10

Opis:

Drugi numer wydania specjalnego „Świerszczyk Reporter”, czyli 58 stron popularno-naukowych zabaw, aktywności, tekstów, komiksów oraz wciągająca gra planszowa dla miłośników przyrody. Głównymi bohaterami letniego wydania „Świerszczyka Reportera” zostały żyrafy i to dzięki nim dzieci poznają lepiej faunę i florę Afryki. Czytelnicy dowiedzą się między innymi, jak rozróżnić gatunki żyraf, jak przetrwać na sawannie i które ze zwierząt żyjących w Polsce naśladuje najwyższego ssaka lądowego. W świat przyrody wprowadzają czytelników specjaliści, m.in. biotechnolożka i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara i Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec i uwielbiany przez internautów youtuber „Marcin z lasu”. Jak zawsze w „Świerszczyku Reporterze” w tekstach pojawi się dużo ciekawostek z zoologii, antropologii i geografii. Dzieci przeczytają o tym, jak żyją Masajowie i inni mieszkańcy Afryki. Poza tym: jak działa język kota, węża i dzięcioła; czy to prawda, że rośniemy we śnie, dlaczego w Polsce trzeba oszczędzać wodę i jak narysować nosorożca. Dołączona do numeru gra planszowa przyda się na długie weekendy i wakacje.

Recenzja:

"Świerszczyk" to moje wspomnienie z dzieciństwa. Sama bardzo lubiłam ten magazyn, dlatego cieszę się, że wciąż istnieje i się rozwija. 

W drugim numerze magazynu "Świerszczyk Reporter" czytelnicy (główna grupa docelowa to dzieci w wieku 6-9 lat) znajdą naprawdę dużo atrakcji, które zajmują aż 60 stron! Już to świadczy o tym, że z tą publikacją nie sposób się nudzić.

W środku znajdziemy między innymi wywiad z żyrafą i garść (albo kilka) ciekawostek o tych zwierzętach, wyszukiwankę, kolorowanki, krzyżówki, labirynty, obrazki z różnicami do wyszukania, grę planszową. Dowiemy się, jak w prosty sposób narysować niektóre dzikie zwierzęta. Będzie też trochę o ludzkim ciele i... nie tylko ludzkim, bo przyjrzymy się językom różnych zwierząt. Będzie trochę o Masajach, o plemieniu Himba i o pasterzach, którzy organizują konkurs piękności mężczyzn. Nie mogło zabraknąć także informacji o wodzie i o tym, by ją oszczędzać. 


Całość jest naprawdę dobrze przemyślana, atrakcyjna dla czytelnika, bogata w ciekawostki i w różnorodne aktywności, które są czytelnikom proponowane. I to też jest bardzo duża zaleta - nie mamy tu jedynie przekazanej wiedzy, czytelnik działa, ucząc się przy okazji i doskonaląc różne umiejętności, od spostrzegawczości po grafomotorykę.

Magazyn zdecydowanie wart polecenia. Spodoba się wielu dzieciom.

Publikację zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawcy.

2 komentarze:

  1. Pamiętam świerszczyka doskonale lubiłam ten magazyn. Synek jest jeszcze mały ale mam nadzieję że jak podrośnie będę mogła mu pokazać co mama czytała 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. To był też mój ulubiony magazyn. Świetnie, że nadal istnieje. :)

    OdpowiedzUsuń