piątek, 17 grudnia 2021

Marcin Dudek, Magdalena Król - "Rok w lesie. Znajdź zwierzaka"

 Autor: Marcin Dudek, Magdalena Król

Tytuł: Rok w lesie. Znajdź zwierzaka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba graczy: 2-5

Wiek: 3+ 

Ocena: 10/10

Opis:

Leśne zwierzęta ponownie zapraszają do swojego domu. Wyjątkowego, bo trójwymiarowego, a w takim lesie z łatwością można się schować! Hej, czy przypadkiem nie stał tu przed chwilą łoś? Gdzie on się podział?

"Rok w lesie. Znajdź zwierzaka" to wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy. 

W pudełku znajdują się trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzewy, 12 zwierząt), 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt oraz 25 żetonów żołędzi (punktacji). 

Recenzja:

Jestem ciekawa, czy Wy też, tak jak ja, przyzwyczailiście się już do tego, że utożsamiacie twórczość Emilii Dziubak z wysoką jakością, tj. widzę jej ilustracje i z góry zakładam, że książka będzie dobra. Zresztą chyba się jeszcze nigdy nie rozczarowałam, więc coś w tym jest.

A tym razem zwierzaki z książki "Rok w lesie" przeniosły się do gry, w dodatku przestrzennej, co zdecydowanie wpływa na jej atrakcyjność - także w moich oczach, czyli osoby dorosłej. Dziś na przykład spędziłyśmy z córą przy tej grze jakieś... trzy godziny!

"Rok w lesie. Znajdź zwierzaka" to nie tylko genialny sposób na spędzenie czasu w rodzinnym - lub rówieśniczym - gronie. To także wspaniałe ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci. Serio, bardzo pozytywne wrażenie wywarła na mnie ta gra, a gier trafia w nasze ręce niemało.W zestawie znajdziemy przestrzenne drzewa, krzewy, figurki leśnych zwierząt, żetony z żołędziami i postaciami zwierzaków. Pomysł jest taki, że w lesie pojawiają się - lub znikają - kolejne zwierzęta, a zadaniem gracza jest odgadnięcie, co zmieniło się "na planszy" (tj. wśród porozkładanych drzew i krzewów). Musimy zatem dokładnie przyglądać się leśnym mieszkańcom, by ich zapamiętać, inaczej nie będziemy w stanie odpowiedzieć, kto dołączył do ich grona. 

Moje czteroletnie dziecko pokochało tę grę, ja zresztą też. Przyznaję, że zwierzaków używamy także w innych zabawach. Ba, towarzyszyły mi one nawet na zajęciach w przedszkolu, razem z książką "Rok w lesie", gdy rozmawialiśmy o pracy leśniczego.

Bardzo polecam. Nie tylko grafika i jakość wykonania Was zachwycą. Ten pomysł jest świetny i świetnie go zrealizowano!

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

5 komentarzy:

 1. Doskonale znam fenomen ilustracji Emili Dziubak, uwielbiam je i kwi widzę książkę z jej ilustracjami, kupuję ją w ciemno. Również nigdy nie zawiodłam się na zadnej publikacji z ilustracjami Pani Emilii.

  A tu mamy fajną, ciekawą nowość. "Rok w lesie" dobrze nam, znany znalazł się w grze i to kie byle jakiej a przestrzennej, a co ma ogromne plusy. Takie gry są bardzo atrakcyjne, przykuwają wzrok i zapraszają do zabawy.

  Ta gra to swietny sposób na spędzenie czasu, swietna zabawa, ale i cwiczenie pamięci i spostrzegawczości.
  Ogromny plus za świetną grafikę i wysoką jakość wykonania gry. Myślę ze taka gra to byłby swietny pomysły a prezent pod choinkę dla niejednego malucha.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Po takiej recenzji nic tylko zamawiać 🙂uwielbiamy gry z synem myślę że ta bardzo by mu się spodobala

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek byłby zachwycony. Uwielbia zwierzątka

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że jeszcze i mój siedmiolatek zainteresowałby się tą grą.

  OdpowiedzUsuń
 5. My jesteśmy wielkimi fanami gier planszowych,a te Wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia są rewelacyjne.My uwielbiamy książki z ilustracjami pani Emilii Dziubak są przepiękne,a nasza przygoda z jej ilustracjami zaczęła się od książki "Niezwykłe przyjaźnie w Świecie roślin i zwierząt".
  Gra przestrzenna "Rok w Lesie" zapowiada się naprawdę obiecująco.Dzieci kochają zwierzęta więc zapewne to będzie strzał w dziesiątkę.Fajne jest to że ćwiczy pamięć i można miło spędzić z taką grą czas.

  OdpowiedzUsuń