piątek, 31 grudnia 2021

Marcin Dudek, Magdalena Król - "Feluś i Gucio grają w literki"


Autor: Marcin Dudek, Magdalena Król

Tytuł: Feluś i Gucio grają w literki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba graczy: 1-4

Wiek: 6-10

Ocena: 10/10

Opis:

Feluś i Gucio ponownie zapraszają do wspólnej zabawy! Po sylabach przyszedł czas na litery, z których możemy ułożyć własne wyjątkowe krzyżówki. 

"Feluś i Gucio grają w literki" to niezwykła gra stworzona z myślą zarówno o młodszych, jak i starszych graczach. Każdemu z haseł odpowiada piękna ilustracja Marianny Schoett, dzięki czemu zabawę mogą rozpocząć nawet najmłodsi. Gra utrwala znajomość liter i pomaga w opanowaniu poprawnej pisowni 60 wyrazów. 

W pudełku znajdują się: duża plansza, na której będziemy tworzyć krzyżówkę, 60 dwustronnych płytek z hasłami (obrazek, obrazek z podpisem) oraz 100 płytek z literami. Warianty gry zostały opracowane dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania.

Recenzja:

Jakiś czas temu w naszym domu powitaliśmy grę z sylabami, w której bohaterami również byli Feluś i Gucio. Wówczas spodobał mi się i pomysł, i solidne wykonanie. I przyznaję, że w tym przypadku jest podobnie!

Moje dziecko ma trochę ponad cztery lata, zna wszystkie drukowane litery, więc postanowiliśmy spróbować z tą grą, choć nieco uprościliśmy zasady. U nas wygląda to tak, że córa układa proste, krótkie wyrazy z wybranych liter, przy czym zagląda na drugą stronę kafelków lub prosi mnie o podpowiedź, jaka litera powinna być następna. I to właśnie w tej grze jest super - można ją dopasować do potrzeb i aktualnych możliwości dziecka, a później będzie ona rosła wraz z nim! Bo można tutaj i układać krzyżówki, i grać jak w scrabble, wszystko zależy od Was!Nie ukrywam, że kafelki używamy również w innych zabawach - te z literami losujemy, by na przykład wymyślać słowo rozpoczynające się na daną literę, a pozostałe są choćby produktami na sklepowej półce, gdy bawimy się w sprzedawcę i klienta. A że są one bardzo solidnie wykonane, to nie boję się o to, że się w trakcie tych zabaw zniszczą.

Na uwagę zasługuje tu estetyka ilustracji - znacie ją już zapewne z książek o Felusiu i Guciu. Jest bardzo przyjemnie dla oka. Wszystkie elementy, wraz z planszą, są grube, tekturowe, pancerne. To sprawia, że gra naprawdę posłuży przez długi czas. Dodam jeszcze, że w zestawie znajdziemy także materiałowy woreczek, aby kafelki się nie pogubiły.

Gra zdecydowanie warta polecenia.

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

1 komentarz:

  1. Te gry od Wydawnictwa Nasza Księgarnia są niezwykle fenomenalne i interesujące.Wspaniałe jest to że Feluś i Gucio grają w literki, zapraszają dzieci do zabawy.Losowanie literek to też fajna sprawa , dzieci to lubią.Ukladanie wyrazów to świetna zabawa.Dzieci mogą wzbogacić słownictwo ,a takie kafelki mogą służyć również do zadań logopedycznych.

    OdpowiedzUsuń