wtorek, 4 stycznia 2022

Anna Paszkiewicz - "Kocham cię najmocniej na świecie"


 Autor: Anna Paszkiewicz

Tytuł: Kocham cię najmocniej na świecie

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 48

Wiek: 3+

Ocena: 8/10

Opis:

Cudowna książeczka dla najmłodszych dzieci! Dla pociech to wspaniała przygoda w przyjaznym towarzystwie. Opowieść "Kocham cię najmocniej na świecie" z serii Mam już roczek przedstawia niezwykłe perypetie uroczego misia, jej głównego bohatera.

Dzieci uwielbiają misie. To najczęściej te zwierzątka przybierają formę maskotek, z którymi maluchy rzadko się rozstają. Również bajki z ich udziałem są szalenie popularne. Ta książka również spodoba się najmłodszym, tym bardziej że urocza rodzina niedźwiedzi zachęca do wspólnego uczestnictwa w wielu wesołych przygodach!

Centralną postacią jest mały miś, z którym dzieci mogą się identyfikować. Doświadcza na co dzień tego samego, co one, i jest tak samo wesoły i malutki! Na sam jego widok na twarzach maluchów zagości szeroki uśmiech. Z pewnością będą chciały bawić się razem z nim!

Książeczka zawiera krótkie, przyjemne opowiadania z elementami dźwiękonaśladowczymi. Taka forma sprzyja wzbudzeniu zainteresowania dzieci. Z kolei piękne i łagodne ilustracje stanowią wspaniałe wizualne uzupełnienie tych opowieści.

Recenzja:

Lubię książeczki dla najmłodszych z bohaterami, z którymi młodzi czytelnicy mogą się utożsamiać. "Kocham cię najmocniej na świecie" jest jedną z takich propozycji.

Główny bohater to mały niedźwiadek, który poznaje otaczający go świat i dziwi się mu. To naprawdę piękne, jak dzieci potrafią się cieszyć z drobnych rzeczy, z niewielkich odkryć, które są ich udziałem każdego dnia. Podobnie jest z niedźwiadkiem, który - jak maluch - jest wielkim odkrywcą otaczającej go rzeczywistości, która budzi w nim całą paletę różnorodnych uczuć.

Podoba mi się także pomysł na to, by młodego czytelnika w trakcie lektury przeprowadzić przez wszystkie pory roku. Dzięki temu można zaobserwować, jak zmienia się wtedy przyroda, co się dzieje na świecie. A później takich samych zmian można szukać na rodzinnym spacerze, do czego zresztą zachęcam.

Warto dodać, że książka jest nie tylko ciekawie napisana, ale też pięknie zilustrowana. Niedźwiadki z obrazków cieszą oko czytelnika i są naprawdę rozkoszne. 
Książka jest rekomendowana dla najmłodszych czytelników, jednak moim zdaniem tekstu jest całkiem sporo, więc polecam dla dzieci trzyletnich i starszych. 

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.


2 komentarze:

  1. Sympatyczny bohater, dzieci na pewno polubią jego przygody.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pierwszy rzut oka już przepiękna i urocza Okładka za zachęca do sięgnięcia oraz do zapoznania się z tą lekturą.Dzieci uwielbiają książeczki o zwierzątkach,my sami często po takie książki sięgamy.Bardzo mi się podoba zrecenzowana książka jest to idealna lektura dla każdego małego dziecka.Ilustracje są cudowne i urzekające.

    OdpowiedzUsuń