wtorek, 1 lutego 2022

Nathalie Choux - "Dzień dobry, niedźwiadku!", "Dzień dobry, traktorku!"


 Autor: Nathalie Choux

Tytuł: Dzień dobry, niedźwiadku!, Dzień dobry, traktorku!

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 10+10

Wiek: 2+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Tym razem nasz mały czytelnik dowie się jak traktorek spędza dzień na gospodarstwie. Najpierw udaje się na pole by orać ziemię, potem podnosi ciężkie bele siana. Po całym dniu ciężkiej pracy traktorek jedzie odpocząć. Prosta historyjka, przyjazne ilustracje i ruchome obrazki wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną.

Bohaterem książeczki jest mały niedźwiadek, który po przebudzeniu zaczyna wesołe harce. Najpierw próbuje zdobyć miodek na śniadanko, potem bawi się z mamą robiąc fikołki, a następnie uczy się łapać rybki na obiadek. Prosta historyjka, przyjazne ilustracje i ruchome obrazki wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną.

Recenzja:

Za każdym razem, kiedy sięgam po nowe przesuwanki z serii Akademia Mądrego Dziecka, przypomina mi się czas, gdy odkryłyśmy tę serię z córą. Była wtedy malutkim brzdącem i od razu pokochała pancerne książeczki, w których mogła różne elementy przesuwać paluszkiem. Ta sprawczość niesamowicie ją cieszyła i chyba zaowocowała - do tej pory córka lubi książki aktywnościowe. Teraz przesuwanki AMD cieszą kolejną pociechę w naszej rodzinie, a także przedszkolaki z mojej grupy. Tak więc mam przetestowane, że i trzylatki chętnie sięgają po te książeczki.

Tym razem poznajmy dzień z życia niedźwiadka i traktorka. Maluch ćwiczy zatem nie tylko sprawność rączek, ale także rozwija wiedzę dotyczącą życia zwierząt oraz pracy w gospodrstwie. Zwłaszcza ta ostatnia tematyka wydaje mi się atrakcyjna i oryginalna. I będzie ona odpowiednia również dla nieco starszych pociech.

Wspaniałe w tej serii jest to, że kiedy człowiek myśli, że widział w niej już wszystko, nagle pojawia się coś nowego. Na przykład rozkładówki, w których w ruch wprawiamy koła traktorka. Takich elementów do przesuwania jeszcze nie widziałam, ale szalenie mi się ten pomysł podoba.
Wspomnę tylko, bo pewnie spora część z Was zna tę serię, że te książeczki (podobnie jak poprzednie części) są wręcz pancerne - gruba tektura, solidne łączenie stron. Trzeba by użyć naprawdę sporej siły, by zniszczyć te publikacje. Czyli są one dostosowane do ciekawości świata (i wytrzymałości różnych przedmiotów) najmłodszych dzieci :)

Polecam bardzo, bardzo!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

7 komentarzy:

 1. Mój synek uwielbial przesuwne książeczki te są idealne dla mojego chrześniaka ����������a ich pancerność jest bardzo ważna zaletą szczególnie dla ciekawych małych rączek

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo byłam ciekawa tych książeczek ,bo mój syn od zawsze uwielbia książeczki z okienkami i przesuwaniu. Właściwie nadal je lubi mimo że wkrótce będzie miał 8 lat.

  Przesuwanki wzbudzają dziecięca ciekawość , ćwiczą małe rączki i przy tym przekazują wiedzę a więc mamy tu do czynienia z nauką poprzez zabawę.

  Podoba mi się to że są to bardzo trwałe , wręcz pancerne wydania , które posłużą na wiele lat. Dziecko nie tylko ćwiczy rączkę ,ale też i dowiaduje się wiele ciekawych rzeczy , zdobywa wiedzę o życiu niedźwiadka i o traktorze.

  Przesuwanki są zawsze niezwykle interesujące ,potrafią zaskakiwać i cieszyć każdego malucha.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. Ruchome elementy to zawsze dodatkowa atrakcja. Z tej serii mamy już niejedną pozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jak mój synek miał jazdę na punkcie traktorków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietne propozycje dla maluszków. Piękne kolorowe obrazki

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki pełne kolorów i ruchomych kształtów. Dzieci będą zachwycone takimi historyjkami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki z serii "Akademia mądrego dziecka " które są recenzowane na Blogu Bajkowir po raz kolejny zaskakują są urocze i wyjątkowe.Na pierwszy rzut oka widać że są wytrzymałe i solidnie wykonane.Żałuję troszkę , że jak moje dzieci były młodsze to nie miałam pojęcia o takich książeczkach.Cały czas powstają nowe ,kolorowe i bardziej interaktywne książeczki.Natomiast nic straconego ponieważ w rodzinie mamy dzieci dużo młodsze i bardzo lubię być na bieżąco z książeczkami .Seria przesuń paluszkiem sprawia dzieciom wiele radości a przekonałam się o tym kiedy dałam taką książeczkę w prezencie.Jaś był zachwycony tą książeczką i wszędzie ją zabierał.Dzień z życia niedźwiadka i traktorka z całą pewnością zachwyci każde dziecko.

  OdpowiedzUsuń