niedziela, 20 marca 2022

Opracowanie zbiorowe - "Słowa. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat"

 

Autor: opracowanie zbiorowe 
Tytuł: Słowa. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 23.03.2022
Liczba stron: 8
Wiek: 0-3 lata
Ocena: 9/10

Opis:

Idealny zestaw dla maluchów. W pudełku znajduje się książeczka ucząca pierwszych słów. Każda rozkładówka przedstawia wyrazy dotyczące jednej tematyki: np. owoce. Dodatkowo dzieci muszą dopasować puzzle do miejsc na stronie, co jest świetną zabawą, a dodatkowo utrwala słówka.

Seria książeczek Poznajemy świat z Akademii Mądrego Dziecka pokazuje i uczy świata, dodatkowo ćwicząc małą motorykę i pomagając w skupieniu.

Recenzja:

Byliście stęsknieni za nowymi seriami od wydawnictwa HarperKids, przygotowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach? Bo my tak! I oto właśnie już niebawem, a więc dwudziestego trzeciego marca w sprzedaży pojawi się zupełna nowość, czyli cykl wydawniczy Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat. Mamy przyjemność recenzować tytuł Słowa i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wydania i zachwyceni jego pomysłem oraz oryginalnością. To edukacyjny zestaw, w którego skład wchodzi nie tylko kolorowa książeczka z ilustracjami, ale również zbiór dwunastu elementów, tworzących swego rodzaju układankę. Na pewno żaden maluch, a nawet starszak nie będzie nudził się z książeczką z takimi dodatkami. 


Wykonanie zestawu jest bardzo pomysłowe. Książka jest zamykana na magnes, po jej otworzeniu widzimy strony o mniejszym formacie, z różnymi grupami wyrazów, jak na przykład zabawki, owoce i tym podobne, na górze zaś znajduje się zestaw dwunastu elementów wykonanych z grubej zalaminowanej tektury, zamkniętych w plastikowym opakowaniu. Po ich wyjęciu dziecko może przejść do zabawy, czyli dopasowywania poszczególnych obrazków do odpowiednich miejsc w książeczce. To zajmujące zajęcie, które ćwiczy dziecięcą spostrzegawczość, koncentrację oraz wspomaga naukę nowych wyrażeń i segregowania słów zgodnie z ich przeznaczeniem, czy też definicją. Mimo iż wydawca proponuje tę serię dzieciom w przedziale 0-3 lata to uważam, iż nawet czterolatek będzie nią zainteresowany, gdyż mam syna w tym wieku i bardzo spodobała mu się ta publikacja oraz to, co można dzięki niej robić, a więc przede wszystkim układać elementy w wyznaczone miejsca. Książeczka z puzzlami jest warta polecenia i jestem pewna, że wiele maluchów pokocha czas spędzony z nią. Duże rysunki, ładne wyraziste kolory oraz pytania na każdej rozkładówce sprawiają, że dziecko szybko angażuje się w zabawę i naukę z tą publikacją. Każdy rysunek jest podpisany grubą czcionką. Jedyne co uważam za mało znaczący minus, ale jednak zauważalny, to trudność we wkładaniu puzzli w pasujące miejsca. Zauważyłam, że mój syn niejednokrotnie miał kłopot z umieszczeniem w wyżłobienie danej układanki, chociaż oczywiście z łatwością odgadywał, co gdzie pasuje. Jednak można na to spojrzeć z pozytywnej strony, gdyż dzięki pewnym, chociaż z pewnością niezamierzonym ze strony wydawcy utrudnieniom, dzieci mogą ćwiczyć motorykę, a także... cierpliwość. Niewątpliwie seria Poznajemy świat jest wyjątkowa, rewelacyjna i przede wszystkim zajmująca oraz skupiająca uwagę naszych małych podopiecznych.


Książkę z puzzlami zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

5 komentarzy:

 1. HarperKids ma świetne serie zarówno dla maluszka jak i dla starszego dziecka. W domu mamy kilka publikacji tego wydawnictwa i jesteśmy nimi zachwyceni. Mają wysoki poziom , zarówno w estetyce jak i w sposobie przekazywania wiedzy a to nie jest proste.

  Seria ta zawiera same plusy. Począwszy od atrakcyjnego wykonania , bezpieczne w użyciu życiu poprzez walory edukacyjne , bo uczą poznawać świat , aż po doskonalenie motoryki małej i pomoc w skupieniu ,co w przypadku maluszków nie jest łatwe.

  Bardzo oryginalne na i pomysłowe wykonanie edukacyjnego zestawu zaciekawi i zatrzyma na dłuższą chwilę maluszka , nauczy i zabawi .
  W dodatku puzzle ,które wchodzą w skład książeczki stanowią ogromny plus dla tej publikacji.
  Żałuję że wcześniej nie było takich publikacji , są świetne , pomysłowe o oryginalne. Uczą świata malucha ale też stanowią świetną zabawę.

  Dziękuję za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książeczka już myślę o niej dla mojego chrześniaka ❤️szkoda że wcześniej nie było takiej pozycji dla mojego synka

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupowałam takie ksiażeczki dla dzieci. Na prawdę warto

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne wydanie z magnesami. Dzieci będą zachwycone. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na naszym Polskim rynku jest naprawdę sporo książek dla maluchów , jednak dla mnie niezmiennie książki z "Akademia Mądrego dziecka" są idealne.Każda kolejna recenzja książeczki z tej serii to udowadnia.Taki edukacyjny zestaw z całą pewnością zadowoli każde dziecko.Takie elementy sprawiają że dzieci będą ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość.Cieszy mnie fakt że powstają tak cudowne książki dla maluchów i warto po nie sięgać.

  OdpowiedzUsuń