środa, 31 sierpnia 2016

"Pszczółka Maja. Rysuję i ścieram"

Autor: ...
Tytuł: Pszczółka Maja. Rysuję i ścieram
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 16
Ocena: 7/10
Wiek: 3-7 lat

Opis:

Ta książka to niekończąca się zabawa! Weź do ręki dołączony mazak i daj się porwać przygodzie! W każdej chwili możesz zmazać swój obrazek i zacząć od początku. To jeszcze nigdy nie było takie proste! W tej zabawie towarzyszyć ci będą Maja i Gucio, którzy przygotowali dla ciebie mnóstwo zadań, dzięki którym rozwiniesz wyobraźnię i lepiej poznasz bohaterów swojej ulubionej bajki. Wejdź do świata pracowitych pszczółek i dowiedz się, co Maks lubi jeść najbardziej, kto zabrał okulary Bzykowi i jakie nowe miejsce odwiedziła dzisiaj Maja.

Recenzja:

Pszczółka Maja to jedna z ulubionych postaci mojego dzieciństwa. Uwielbiałam kreskówkę i wersję książkową, a do dziś często podśpiewuję sobie piosenkę Zbigniewa Wodeckiego rozpoczynającą kreskówkę. Teraz powstała nowa wersja „Pszczółki Mai” z nowocześniejszymi rysunkami, więc moda na nią chyba wraca. W sklepach można znaleźć gadżety i kolorowanki z tym uroczym kreskówkowym owadem. Z przyjemnością zgłosiłam się do recenzji jednej z książeczek z Mają w roli głównej.


Książeczka jest dość cieniutka, ma zaledwie szesnaście stron, jednak kartki są grube i gładkie jak tablica suchościeralna. Właśnie funkcję tablicy suchościeralnej ta książeczka ma pełnić. Nadrukowane są w niej zadania, które mają ćwiczyć rączkę dziecka w pisaniu i rysowaniu. Do książeczki dołączono cienki pisak suchościeralny z gąbeczką, by maluch mógł wielokrotnie rozwiązywać zadanie i wycierać w razie potrzeby.

Zadania są bardzo różne: rysowanie szlaczków, cyferek po kropkach, znajdowanie rónic. Niby takie same jak w innych książeczkach z zadaniami dla maluchów, a jednak forma tablicy ścieralnej to coś zupełnie innego. Pisak nie zostawia śladów jak na przykład ołówek zbyt mocno odciśnięty na kartce. Ponadto błyszczące gładkie strony i ładna nowoczesna grafika podobają się dzieciakom.

Uważam, że to bardzo ciekawa forma ćwiczeń dla dzieci. Może służyć wielokrotnie wielu dzieciakom, również dlatego, że jest zrobiona z bardzo trwałego materiału. Moi siostrzeńcy co prawda powyciągali strony ze zszywek, ale nie uszkodzili przy tym żadnej kartki. Wciąż są piękne i błyszczące jak na początku. Świetna książeczka dla niewprawnych małych rączek.


Tę książeczkę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz