środa, 14 grudnia 2016

Mary Jane Begin - "My Little Pony: Artystyczny Świat"

Autor: Mary Jane Begin
Tytuł: My Little Pony. Artystyczny Świat
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 216
Ocena: 10/10
Wiek: 8+

Opis: 

Jak powstał świat kucyków? Pierwsza książka, która prezentuje historię powstania uwielbianej animacji My Little Pony. To zbiór szkiców, zdjęć, wywiadów i opowieści o tworzeniu niesamowitej krainy Equestrii. Każda strona zabiera czytelnika za kulisy i pozwala odkryć sekret popularności kolorowych kucyków. Całości dopełniają piękne ilustracje prezentujące proces powstawania każdej z postaci.

Recenzja:

Jestem pewna, że każdy z Was ma swój ulubiony serial, który namiętnie ogląda i wiele dałby, aby zobaczyć jak kroczek po kroczku powstaje. Ja, wśród dziecięcych bajek, ukochałam sobie My Little PonyArtystyczny Świat to książka, która porywa czytelnika w podróż po krainie kucyków, uchylając jej tajemnice oraz ukazuje proces powstawania bohaterów i miejsc - od samego początku serii! Nie muszę chyba mówić, że gdy tylko zobaczyłam tę książkę, skakałam z radości aż do sufitu? :) 

My Little Pony: Artystyczny Świat prezentuje się doprawdy imponująco. Przed rozpoczęciem czytania tej majestatycznej księgi pozwoliłam sobie na jej przejrzenie i omal oczy nie wyskoczyły mi z orbit! Od razu zaatakowała mnie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) mnogość kolorowych barw oraz różnorodnych ilustracji - od szkiców i wstępnych konceptów postaci Equestrii, po kadry prosto z serialu! I jeszcze ta przepiękna mapa krainy kucyków! Cieszyłam się jak dziecko i nawet gdy teraz pisząc tę recenzję spoglądam na tę księgę, radość czuję tą samą! 


Książka składa się z siedmiu rozdziałów i ciężko wybrać mi ulubiony. Są to: Kucyki: Ewolucja; Każdy Kucyk; Arcywrogowie; Mityczne Bestie i inne stworzenia; Sekrety Equestrii; Za kulisami oraz Kucyki: Rewolucja. W pierwszym rozdziale została opowiedziana droga, którą przebył świat kucyków. Przeczytamy tu o wczesnych etapach projektu, zobaczymy pierwsze szkice i koncepcje oraz wspaniały wywiad z Lauren Faust, kobietą odpowiedzialną za produkcję serii My Little Pony. W drugim rozdziale, Każdy Kucyk, znajdują się ciekawostki o kopytkowych bohaterach - głównej szóstce (Fluttershy, Rainbow Dash...) oraz jej krewnych i znajomych (m.in. Spike'u i Znaczkowej Lidze). Arcywrogowie to oczywiście rozdział o takich złoczyńcach jak Discord i Królowa Chrysalis, a w części o Mitycznych Bestiach i innych stworzeniach spotkamy takie osobistości jak Patykowilki, Mantykora, Smok i wiele innych. Sekrety Equestrii poświęcone są wczesnej fazie tworzenia tej krainy oraz wszystkim miejscom, które występuję w serialu (np. Ponyville i Cukrowemu Kącikowi). Za kulisami przedstawia proces tworzenia serialu, współpracę HASBRO i DHX MEDIA, a także interesujące fakty i easter eggi odnośnie niektórych odcinków. Ostatni rozdział poświęcony jest głównie fanom i fanartom.


W książce zakochałam się bezgranicznie i połykałam każdą stronę Artystycznego Świata niczym najlepsze cukierki świata. Dawno nie spotkałam się z tak wspaniałym opracowaniem jakiejkolwiek serii, a na pewno nigdy wcześniej nie miałam w ręku tak barwnego i szczegółowego tworu. Jest tutaj wszystko, co można chcieć wiedzieć o świecie kucyków oraz jego bohaterach, a nawet więcej - poznajemy również kluczowych twórców serii! To naprawdę świetni ludzie, zabawni i sympatyczni, wiele dałabym, aby poznać choć jedną osobę z tej ekipy w prawdziwym życiu! 

My Little Pony: Artystyczny Świat udowadnia, że seria ta jest nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. To przepiękny i barwny świat fantasy, w którym głównymi bohaterami są kucyki. Polecam tę książkę przede wszystkim fanom serii, będzie to dla nich nie lada gratka. Jest to również wspaniały pomysł na Gwiazdkę - wydanie jest po prostu PRZEPIĘKNE! Polecam z caluśkiego serducha!

Tę książkę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

1 komentarz: