czwartek, 16 lutego 2017

MATA DO ZABAWY: Tomek i przyjaciele. Wielka podróż Tomka

Tytuł: Tomek i przyjaciele. Wielka podróż Tomka
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 24
Wiek: 3+

Opis:

Tomek wyrusza w wielką podróż po wyspie Sodor! Czy masz ochotę przeżyć tę przygodę razem z małym parowozikiem? Jeśli tak, to wystarczy, że rozłożysz tę niesamowitą matę do zabawy! Możesz też odwrócić ją i cieszyć się historiami o swoich ulubionych bohaterach. Tak to to! Tak to to! Czy słyszysz ten dźwięk? Tak, to Tomek już mknie!

Recenzja:

Tomek i przyjaciele to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych dla dzieci. Powstają nowe jej wersje i cała masa zabawek i najróżniejszych gadżetów z bohaterami filmu – od ubrań i zastawy stołowej po breloczki do kluczy. Wydawnictwo EGMONT wydaje co jakiś czas różnego typu książeczki dla małych fanów serii, które cieszą się dużą popularnością. Ostatnio wydawnictwo wydało coś całkiem wyjątkowego: prawdziwą Wyspę Sodor w formie bardzo nietypowej książki pod tytułem Wielka podróż Tomka.


Ten ciekawy wynalazek zamknięty jest w pudełeczku wyglądem przypominającym książkę. Wewnątrz znajduje się zrobiona z grubej tektury mata, z której po rozłożeniu wyłaniają się trójwymiarowe elementy – na takiej samej zasadzie jak w książeczkach dla maluchów z wycinankami. Te elementy to budynki, dźwig, mostek i inne. Na macie wyznaczono drogi dla aut i tory dla pociągów. Na odwrocie maty znajduje się ilustrowana opowieść o wyspie Sodor.


Ale to nie wszystko: pudełko ma wewnątrz kieszonkę, w której mieszczą dodatkowe elementy do zabawy. Są to pociągi,wagony, szlabany. Zrobione z gładkiej błyszczącej tektury na stopkach umożliwiających pionowe umieszczenie ich na macie.

Jest to naprawdę świetny prezent dla małego fana bajki Tomek i przyjaciele. Sama po otrzymaniu paczki długo bawiłam się matą, mój chłopak też był zachwycony. Kiedy już się wybawiliśmy, oddałam matę mojemu czteroletniemu chrześniakowi, który z radości urwał dźwig – całkiem niechcący, po prostu tak się cieszył nową zabawką, że emocjonująca zabawa wymknęła mu się z rąk. Na szczęście tekturka jest na tyle mocna i sztywna, że z łatwością naprawiliśmy nieszczęsny element. Polecam serdecznie. :)

Tę matę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz