czwartek, 2 marca 2017

"Piosenki dla przedszkolaka 11: Angielskie przeboje"

Tytuł: Piosenki dla przedszkolaka 11: Angielskie przeboje
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 24
Ocena: 6/10
Wiek: 3+

Opis:

Ucz się angielskiego, śpiewając razem z nami! Prezentujemy utwory, dzięki którym przedszkolaki poznają nowe słowa i będą znakomicie się bawić. Na płycie znalazły się popularne i lubiane przez wszystkich melodie takie jak „If You’re Happy”, „Alphabet Song”, „Old MacDonald” czy świąteczne „We Wish You a Marry Christmas”, a także trzy teksty autorstwa Danuty Zawadzkiej, które przybliżą maluchom słownictwo związane z kolorami, cyframi i ulubionymi czynnościami. Kompozycje i aranżacje wykonał Stefan Gąsieniec. Jak zwykle dołączamy także wersje bez wokalu i zachęcamy do zabawy w karaoke!

Recenzja: 

Angielskie przeboje to nasze pierwsze spotkanie z Piosenkami dla przedszkolaka. Seria liczy sobie już 11 części, a pojawiły się w niej m.in. kołysanki oraz inne znane wszystkim dziecięce hity, tj. Wlazł kotek na płotek, Stary niedźwiedź mocno śpi oraz wiele, wiele więcej. Dotychczas seria prezentowała piosenki jedynie w naszym ojczystym języku, jest to więc coś nowego. Jak wypadła? 

Zacznę od strony graficznej, która prezentuje się znakomicie. Ilustracje Agnieszki Kłos-Milewskiej są kolorowe i wesołe, mój pięcioletni podopieczny zakochał się w nich. Najbardziej spodobał mu się rysunek do Itsy Bitsy Spider, aczkolwiek jego ulubioną piosenką okazała się Head and Shoulders, którą nawet ja pamiętałam z dziecięcych lat! Maluch chętnie siadał do książeczki i razem ze mną śpiewał, choć sprawiało nam to troszkę trudu. Tekst miejscami zapisany jest pod pięciolinią i mój siostrzeniec się gubił - nutki zdawały się odwracać jego uwagę. 


W książeczce znajduje się dziesięć piosenek: Alphabet Song, Old MacDonald, Itsy Bitsy Spider, We Wish You a Merry Christmas, If You're Happy and You Know It, Head and Shoulders, Jingle Bells, A Magic Toy Box, What I like, The World Is Full Of Colours. Przy wszystkich pioseneczkach, poza śpiewaniem, można się świetnie bawić. Przy Head and Shoulders wskazywaliśmy na poszczególne części ciała, przy If You're Happy and You Know It klaskaliśmy, a przy What I like skakaliśmy, biegaliśmy i udawaliśmy, że latamy. Radosne piosenki z odtwarzacza bardzo umilały nam zabawę i przy okazji zaznajamiały mojego podopiecznego z językiem angielskim. W zasadzie mam zastrzeżenie jedynie do jednego tytułu, konkretnie Jingle Bells. Tekst dla dziecka jest zwyczajnie za trudny i - poza refrenem - wcale go nie bawił. 


Piosenki dla przedszkolaka 11: Angielskie przeboje jest ciekawą pozycją do nauki angielskiego, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci, w wieku od 3 do 8 lat. Jest to książeczka cieniutka, szyta, w miękkiej i lśniącej oprawie, która zaskakuje tęczowymi ilustracjami, a dołączona płyta - pogodnymi pioseneczkami oraz lubianymi melodiami. Dodatkowa wersja bez wokalu sprawia dziecku jeszcze więcej frajdy i pozwala na dodatkowe wygłupy w śpiewaniu. Polecamy serdecznie, recenzentka i zakręcony pięciolatek. :)

Tę książeczkę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu Skrzat. :)

1 komentarz: